In de afgelopen week hebben klanten van de deels genationaliseerde Spaanse bank Bankia meer dan één miljard euro van hun rekening gehaald, schrijft de Spaanse krant El Mundo.
De krant baseert zich op een verslag van een bestuursvergadering van Bankia waar topman José Ignacio Goirigolzarri zijn medebestuurders bijpraatte.
Bankia ontkent noch bevestigt het bericht. Ondertussen daalde het aandeel Bankia donderdagochtend op de beurs meer dan 20 procent in waarde. Beleggers merken dat klanten weinig vertrouwen meer hebben in de bank die vorig jaar ontstond uit de fusie van zeven grote regionale spaarbanken waaronder Caja Madrid en het Valenciaanse Bancaja.
Grootste aandeelhouder
Spanje nationaliseerde het al langere tijd in problemen verkerende Bankia vorige week. Het Spaanse ministerie van Economische Zaken zette 4,5 miljard euro aan leningen van de overheid aan Bankia om in aandelen. De Spaanse overheid heeft 45 procent van Bankia in handen en is daarmee de grootste aandeelhouder.
Gisteren waarschuwde de Griekse president Papoulias partijleiders voor een bankrun. Op maandag haalden Grieken in totaal zo’n 700 miljoen euro van de bank en de dag erna zou eenzelfde bedrag zijn opgenomen.
Uitzonderlijk
Gouverneur van de Griekse centrale bank George Provopoulos heeft Papoulias geïnformeerd over de ontwikkeling dat steeds meer Grieken hun geld van de bank halen. Bij banken staan nog geen rijen, maar de opname van 700 miljoen euro op één dag wordt gezien als uitzonderlijk.
Steeds meer Grieken lijken er rekening mee te houden dat het land de drachme weer gaat invoeren. Ook werd bekend dat er volgende maand nieuwe verkiezingen worden gehouden in het land.
Niets geleerd
De banken zelf hebben niets geleerd van de kredietcrisis. Twee derde van de winst van zakenbanken gaat op aan bonussen, zo blijkt in de praktijk. Bij een nieuwe crisis moeten ze dus opnieuw gered worden.
Bronnen: Reuters.com en NOS.nl
Gerelateerd:
- ‘Grootste bankrun ooit’ is al begonnen in eurozone
- ‘Wij betalen nergens meer voor’ (video)
- Griekenland dreigt uit de euro te stappen (video)
- Voorbereidingen getroffen voor val eurozone
- Grieken halen massaal geld van de bank
- Mama mia en holy ‘piep’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Tot ziens komeet Elenin
Syrische regeringsleger in Oost-Ghouta onthaald door juichende menigtes. Deze beelden zul je niet zien in de mainstream media
Wat de Directeur-Generaal voor Volksgezondheid in de Europese Commissie hier toegeeft, ‘is ongelooflijk’
Britse kerndeskundige zegt dat Skripal-affaire een westerse valse vlag-operatie is. Zo rekenen ze vervolgens met hem af
Mist in je hoofd? Hoe THC-olie de communicatie tussen je hersencellen weer op scherp zet
Dit leren kinderen in groep 1 over ‘doktertje spelen’: ‘Nóg erger dan ik dacht’
Vaccinatie tegen pokken: hartklachten bij meer dan 10% van de gevaccineerden, zegt onderzoek uit 2018
Israëlische politica slaakt noodkreet: ‘Het is volslagen gestoord wat hier gebeurt’
Het belang van diversificatie van uw portefeuille bij het handelen in aandelen