Het Amerikaanse automerk Tesla Motors kondigde maandag aan dat het de aankomende twee jaar in de Verenigde Staten een netwerk van oplaadstations op zonne-energie gaat opzetten.
Eigenaars van de Tesla Model S, een elektrische sportsedan, kunnen dan voor eeuwig gratis en voor niets rijden op zonlicht.
Tijdens een onthulling in Hawthorne in de staat Californië zei algemeen directeur van Tesla Elon Musk, ook de man achter PayPal en SpaceX, dat de nieuwe oplaadtechnologie van het bedrijf een belangrijke stap is in de menselijke geschiedenis omdat milieuvriendelijke voertuigen zonder conventionele verbrandingsmotor vanaf nu niet langer in beperkte gebieden hoeven te opereren.
Portemonnee
“Mensen denken dat je geen vrijheid hebt met een elektrische auto,” zei hij. “We laten zien dat je juist heel veel vrijheid hebt met elektrische auto’s en dat je overal naartoe kunt. Als je van Los Angeles naar New York wilt reizen kun je je portemonnee thuislaten als je eten meeneemt en bij vrienden kunt overnachten.”
De zogeheten Superchargers van Tesla lijken op iets wat afkomstig is uit de film 2001: A Space Odyssey. Ze zijn gevormd als een langgerekte toren met daarop het logo van het bedrijf.
Vraag
Alleen eigenaars van de Tesla Model S kunnen hun auto opladen bij de stations. Het model zal naar verwachting vanaf deze herfst in Europa geleverd worden. In de komende twee jaar wil Tesla heel Amerika en delen van Canada gaan bedekken met oplaadstations. In 2013 wil het bedrijf ook Superchargers gaan installeren in Europa en Azië.
Tesla Motors is vernoemd naar elektrotechnicus en natuurkundige Nikola Tesla. Of het ambitieuze plan zal slagen is nog maar de vraag. De productie van de eerste auto van het bedrijf, de Tesla Roadster, liep enkele malen vertraging op nadat de oprichter van Tesla, Martin Eberhard, aftrad als topman.
In onderstaande video introduceert Elon Musk de Tesla Supercharger.
Bron: Rawstory.com
Gerelateerd:
- Warp-technologie uit Star Trek blijkt haalbaar
- 13-jarige zorgt voor doorbraak zonne-energie met de rij van Fibonacci
- 89-jarige man ontwikkelt vogelvriendelijke windmolen zonder wieken
- Accepteert de wetenschap koude kernfusie eindelijk?
- Duits dorp produceert 321 procent meer energie dan het nodig heeft
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Poetin over Trump-rapport: “Verspreiders van nepnieuws zijn erger dan prostituees”
Dokter over coronavaccin: ‘Massaal experiment zoals nog niet eerder werd vertoond’
Deze schokkende video laat zien hoe de politie met getrokken wapens een huis binnendringt om een ongevaccineerde peuter mee te nemen
Huisarts maakt zich zorgen over coronaprik: ‘Het zijn feitelijk geen vaccinaties’
Het internet is de grootste vorm van drugs die ooit is uitgevonden. De gevolgen van de technologische stroomversnelling
Diabetes in de praktijk: hoe Chris ervan genas
Kuipers stuurt aan op opnieuw ‘ingrijpen’ vanwege corona, worden we weer een lockdown ingerommeld?
Franse kinderen krijgen geen ADHD
Premier Schoof verbaast met uitspraak over MH17: ‘Wat hoor ik nou? Hoor ik dat nou goed?’