Er is aangifte gedaan tegen voormalig D66-Kamerlid en advocaat Sidney Smeets, die in 2021 na twee weken in de Tweede Kamer te hebben gezeten opstapte na beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag.
Rick Timmer deed aangifte nadat Smeets op X had geschreven dat het Rotterdamse oud-wijkraadslid ‘drie maanden vast zat op verdenking van het misbruiken van eigen zoon’. Volgens Timmer is dit smaad.
Hij deelt rechtbankstukken waaruit blijkt dat hij volledig is vrijgesproken door de rechtbank en de voogdij over zijn zoon kreeg. “Het ging hier om een valse aangifte van mijn ex-vrouw,” licht Timmer toe.
Officiële klacht
Daarnaast heeft rapper Kafka aangifte gedaan tegen het voormalige D66-Kamerlid wegens smaad en ook laster. “Tevens melding gemaakt van het vergelijken van FVD en kabinet-Schoof met nazi’s!” schrijft hij op X. “Pepijn [van Houwelingen] is ervoor veroordeeld dus aan het werk, justitie!”
Eerder diende Kafka een officiële klacht in bij de orde van advocaten in Amsterdam.
Mensen hebben er weinig fiducie in dat het OM de handschoen oppakt. “Niet dat het OM hier iets mee gaat doen. Want Sidney Smeets is van de juiste politieke kleur en heeft de gewenste politieke geaardheid. In vele opzichten,” reageert neuroloog Jan Bonte.
“Dus we weten al wat de uitkomst gaat zijn. Het morele betonrot bij het OM zit heel diep,” vervolgt Bonte.
Koek van eigen deeg
Eerder deed Smeets aangifte tegen zowel Timmer als Bonte, waarna justitie meteen in actie kwam.
Oud-politicus Geert Dales schrijft: “Op de dag dat modeprins Martijn Nekoui 1,5 jaar cel kreeg wegens ontucht met minderjarige jongens krijgt die andere jongensvriend ook wat koek van eigen deeg.”
“Hopelijk werkt de casus-N bemoedigend voor degenen die een aangifte (nog) niet aandurfden,” zegt Dales.
“Misschien kan het OM nu op basis van de veroordeling van Van Houwelingen even de heer Smeets vervolgen voor de vergelijking die hij maakt tussen Wierd Duk en nazikopstukken. De geloofwaardigheid van het OM staat op het spel, toch?” aldus emeritus hoogleraar Paul Cliteur.
Veel rechters hebben D66-achtergrond
Ondertussen zegt oud-strafrechtadvocaat Pieter van der Kruijs in de media dat er sprake is van klassenjustitie in Nederland. “De elite komt met veel weg en de cellen zitten vol laagopgeleide verdachten.”
In 2010 verscheen een artikel in de media met de kop ‘Grote aantal rechters met een D66-achtergrond baart zorgen’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Unilever is grootste misleider van 2012
IJsland scheldt hypotheekschuld van de bevolking kwijt, bankiers en politici voor de rechter (video)
‘Media verdoezelen vaccinfalen in Israël, Engeland en Schotland’
Een Covid-verhaal van een arts
Kijk: Uitvaartondernemer klapt uit de school over massale sterfte en turbokankers
De helderziende spionnen van de Koude Oorlog
Geheimen van Brits Atlantis in de Noordzee na 7500 jaar ontrafeld
Tegenstander Trudeau: ik zou ministers verbieden om deel te nemen aan het World Economic Forum
Coronaprik kostte Davina bijna het leven: ‘Ik heb dit in mijn hele carrière nog nooit gezien’