
Viroloog Ab Osterhaus maakt zich grote zorgen over het aantal coronabesmettingen in Nederland. Volgens hem nemen de aantallen niet sterk genoeg af en is het tijd voor een totale lockdown, zei hij dinsdagavond in de talkshow Op1.
“Ik denk dat het zo niet verder kan. We ziens enigszins een afvlakking, maar we moeten een daling zien. Daarvoor moeten andere dingen gebeuren,” zei Osterhaus. Hij waarschuwde dat er ‘hoe dan ook’ een lockdown komt. “Hoe eerder we die krijgen, hoe beter. Ik maak me grote zorgen. Ik voorspel: als we niks doen, dan zien we de lijn verder omhoog gaan.”
Volgens Ab Osterhaus heeft Nederland ‘een eindstrategie’ nodig. “Die hebben we nu niet. Op een gegeven moment, met de mentaliteit die de mensen hebben, komt het virus weer omhoog.”
Aan alle kanten is duidelijk dat de man niet deugt
De meeste mensen hebben onderhand hun buik vol van deze tv-viroloog. “Als zelfs mijn extreem gezagstrouwe schoonmoeder al naar me appt om haar irritatie te uiten over de angstzaaierij van dit drietal vanavond, dan maak je het wel erg bont. En dan krijg ik hoop,” schrijft Annelies.
Criticaster1960 voegt toe: “Ik heb iets tegen die man. Ab dreigt zelfs dat er ‘Italiaanse en Braziliaanse toestanden komen’ als we geen strenge lockdown doen. Wat een nare man.” Ze vindt dat hij berecht moet worden.
“Een crimineel van de bovenste plank en hij mag al jaren ongehinderd zijn gevaarlijke nonsens spuien op de kijkbuis,” reageert architect Wico Valk.
Eddie Rieswijk stelt: “Aan alle kanten is duidelijk dat de man niet deugt, belangen heeft in de farmaceutische industrie, er faliekant naast zat 11 jaar geleden ten tijde van de Mexicaanse griep, maar wat doet de NPO? ‘Gewoon’ uitnodigen.”
Ab Osterhaus is er niet gerust op. “Ik maak me grote zorgen, en ik denk dat we ons allemaal zorgen moeten maken. Ik voorspel als we niks anders doen, dan zien we de lijn verder omhoog gaan. @ginnymooy: “Het moet bijna naar nul.” #Op1 pic.twitter.com/RyYQPCTvEj
— Op1 (@op1npo) October 20, 2020
“De crisis is een bewuste strategie om het sociale beleid kapot te maken, te beginnen bij het zwakste land”
Jurist over plannen van Omtzigt: ‘We gaan het heel anders doen, maar dan hetzelfde’
Bijzondere graancirkel bij Santena, Italië
Russen ontdekken onbekend leven in Vostokmeer
Ondertussen op de Zuidpool: het ene na het andere kouderecord wordt verpulverd
Journalist: “Ultieme doel van haviken in Washington is regimeverandering in Rusland”
Vaticaanse hoofdastronoom gelooft in UFO’s en aliens
Zeg vaarwel tegen global warming, pesticiden, gentech en kunstmest
Vliegtuigpassagier filmt ufo boven schiphol