De Syrische Rode Halve Maan heeft maandag een verklaring naar buiten gebracht waarin de beweringen over een gifgasaanval in de stad Douma worden weerlegd.
Het medische personeel van de hulporganisatie heeft in de stad geen bewijs gevonden voor een chemische aanval.
De Syrische Rode Halve Maan zei dat in hun ziekenhuis in Douma zes patiënten waren binnengekomen met ademhalingsproblemen, maar die waren niet blootgesteld aan chemische stoffen.
Nergens gevonden
Het Russische ministerie van Defensie liet daarnaast weten dat de patiënten in Douma die door Russische medici waren onderzocht, geen tekenen van vergiftiging vertoonden.
De beruchte Witte Helmen, die worden gesponsord door het Westen, claimden dat de gifgasaanval heeft geleid tot vele doden en 500 gewonden. Die gewonden zijn echter nog nergens gevonden.
Geen bewijs
De Syrische Rode Halve Maan heeft gezegd dat er ook geen bewijs is voor een chloorgasaanval die op 22 januari zou hebben plaatsgevonden.
“We hebben geen bewijs dat er chemische stoffen in het gebied zijn gebruikt,” zei Seif Aldin Hobia, die al zeven jaar in het ziekenhuis van Douma werkt.
False flag
Een andere medisch specialist, Muhammad Adnan Tabazhu, zei dat er geen aanwijzingen zijn dat tussen 2012 en 2018 chemische wapens zijn gebruikt in Oost-Ghouta.
Moskou heeft berichten over de gifgasaanval bestempeld als fake news, terwijl oud-presidentskandidaat Ron Paul sprak van een false flag.
[Antiwar.com, RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Ons systeem loopt vast door zoveel aardbevingen’
Mensenrechtenhof brengt verplichte coronaprik stap dichterbij: wie en wat zit hier achter?
Einstein had het fout: ‘Spookachtige actie op afstand’ is echt
Defensieminister Brekelmans wekt verbijstering: ‘Grotere bullshit in geen tijden meer gehoord’
Voyager 1 ontdekt ‘magnetische snelweg’
Marion Koopmans haalt de politie erbij na kritiek: ‘Een nieuw dieptepunt’
Obama ondertekent wet die massa-arrestatie van oude garde mogelijk maakt
Van de 10 steden die D66 wil gaan bouwen zijn er 4,5 voor migranten: ‘Waanzin’
‘Deze minister van Defensie stopt pas met deze waanzin zodra Oekraïne TOTAAL verwoest is, met dank aan PVV en BBB’