
De meeste wetenschappers beweren dat ADHD een ziekte is die altijd moet worden bestreden met medicijnen. Daar is psycholoog Laura Batstra van de Rijksuniversiteit Groningen het niet mee eens.
Ze kan het niet uitstaan dat kinderen met ADHD-achtig gedrag te horen krijgen dat ze zieke hersenen hebben en aan de pillen moeten. De wetenschap speelt hierin volgens haar een kwalijke rol.
Batstra verzet zich tegen het gemak waarmee medicijnen worden voorgeschreven. “Met het ouder worden verdwijnt het ADHD-gedrag bij 80 procent van de patiënten.”
Niets aan de hand
“Vaak gaat het om kinderen die wegdromen in de klas, die niet een hele dag met taakjes bezig kunnen zijn, die niet stil kunnen zitten,” zegt ze tegen de Volkskrant.
“Met die kinderen is vaak niets aan de hand, maar scholen die worden afgerekend op hun prestaties komen in de problemen als ze te veel van die kinderen hebben.”
Dan zegt de school tegen ouders dat ze hun kind medicatie moeten geven of naar een andere school moeten sturen.
Geen ziekte
“Dat zegt meer over de druk die op scholen ligt om prestaties te leveren dan over het gedrag van kinderen,” aldus Batstra.
Ze benadrukt dat ADHD geen ziekte is. “Er ligt geen biologisch defect aan ten grondslag,” legt ze uit. “Punt uit.”
ADHD is gedrag dat binnen de maatschappij als problematisch wordt ervaren. “Geen ziekte dus, maar gedrag,” voegt ze toe.
Farmaceutische industrie
Hersenwetenschappers stellen dat er verschillen bestaan tussen de hersenen van mensen met en zonder ADHD.
Maar Batstra merkt op dat zij de resultaten ernstig overdrijven of verdraaien. “Wat mij betreft speelt de wetenschap hierin een kwalijke rol.”
Wetenschappers en experts die zeggen dat ADHD een hersenziekte is hebben volgens haar banden met de farmaceutische industrie.
Arts over bijwerkingen coronavaccin bij zwangere vrouwen: ‘Wat ik de afgelopen 2 jaar heb gezien, is ongekend’
Amerikaanse VWA: Walnoten zijn illegaal medicijn
Graancirkels in velden bij Noordhoek
Finland bereidt zich voor op uiteenvallen eurozone
Boek Coen Vermeeren: UFO’s bestaan gewoon (video)
Ben jij machtiger en krachtiger dan je zelf weet? – Channeling 02-12-2021
“Twin Towers niet geraakt door vliegtuigen”
‘Extreme zonnestorm oorzaak volksopstand Londen’
Pepijn van Houwelingen: dit is wat ze je nog meer niet vertellen over het World Economic Forum