
Een studie naar de manier waarop asteroïden worden aangetrokken door de zwaartekracht van de Aarde suggereert dat onze planeet op elk gegeven ogenblik tenminste één extra maan moet hebben.
In 2006 werd tijdens de Catalina Sky Survey in Arizona opgemerkt dat een mysterieus hemellichaam rond de Aarde begon te draaien.
Dit object leek qua kleur opvallend op de titaniumwitte verf die werd gebruikt voor de Saturnus V-raketten. Het is bekend dat diverse rakettrappen zich in een baan om de Aarde bevinden.
Het object, 2006 RH120, bleek een kleine asteroïde te zijn, een natuurlijke satelliet zoals de Maan. In september 2006 werd het gevangen door de zwaartekracht van de Aarde en het verliet ons in juni 2007 weer.
Het was het eerste gedocumenteerde voorbeeld van een tijdelijke maan. Maar er moeten meer voorbeelden zijn, aldus Mikael Granvik en collega’s van de Universiteit van Hawaï in Honolulu. Zij hebben in kaart gebracht hoe de Aarde en de Maan deze objecten aantrekken om te begrijpen hoe vaak we kunnen verwachten extra manen te hebben en hoelang ze bij ons zullen blijven.
“Op elk gegeven ogenblik moet er tenminste één natuurlijke satelliet met een diameter van een meter rond onze planeet draaien,” zei Granvik. Deze objecten blijven ongeveer 10 maanden bij ons. Op dit moment zou de Aarde een extra maan van een meter in doorsnee moeten hebben. Volgende stap is een ruimtemissie naar een asteroïde dicht bij de Aarde.
Bron: Technologyreview.com
Gerelateerd: Aarde vindt nieuwe metgezel in baan om de Zon
Onze kinderen worden op school ‘compleet gehersenspoeld’ over klimaatverandering. Parlementslid doorprikt in dit filmpje flagrante leugens
Miljoenen geloven in chemtrails. Is dit de reden dat vliegtuigen in het geheim chemische stoffen verspreiden?
Ik heb nog nooit zoiets gezien. Archeologen doen verbazingwekkende vondst in verborgen kamer in Egyptische tombe
VIDEO: Enorme graancirkel in de vorm van een swastika ontdekt in Wiltshire
Priester: ‘Oekraïense president Zelenski is fervent voorstander van Nieuwe Wereldorde’
De Jonge onder vuur om uitspraken over 2G: ‘Stop met smoezencircus!’
New York Times pakt uit: ‘UFO’s geborgen die niet op aarde zijn gemaakt’
Nederlaag voor Monsanto: Schotland verbiedt alle genetisch gemodificeerde gewassen
Elon Musk wil journalisten die fake news maken aan schandpaal nagelen. Dit is volgens hem de reden waarom media de waarheid verbloemen