
Er is in Nederland een tekort aan beschermende middelen tegen het coronavirus in onder meer verpleeghuizen en de thuiszorg. FvD-voorman Thierry Baudet zei afgelopen week in een Kamerdebat dat het niet zo moeilijk is om binnen enkele dagen miljoenen gecertificeerde mondkapjes naar ons land te krijgen.
Hij had contact met een ondernemer en overhandigde een verbaasde minister De Jonge van Volksgezondheid de gegevens.
Het ministerie van Volksgezondheid liet vervolgens weten niet in zee te gaan met de ondernemer omdat de maskers volgens de NOS ‘niet zouden voldoen aan de Europese eisen’.
Lakeien van de macht
“Onzin!” reageerde FvD. “De Weense Artsenkamer bestelde er 200.000. Zijn ambtenaren bezig De Jonge te redden?”
De partij wil dat de beerput rond VWS nu opengaat en noemde de NOS ‘lakeien van de macht’.
“Door bureaucratie bij het ministerie van Volksgezondheid worden grote partijen mondkapjes geëxporteerd en niet in Nederland gebruikt. Er worden ook mondkapjes tegengehouden die in Oostenrijk wél massaal worden geïmporteerd.”
Baudet voegde toe: “Dit soort berichtgeving bij de staatsomroep is eigenlijk vooral ontzettend grappig. Het dociele; de volgzaamheid. Braaf knikken voor de macht. Journalistiek, anyone?”
Dit soort berichtgeving bij de staatsomroep is eigenlijk vooral ontzettend grappig. Het dociele; de volgzaamheid. Braaf knikken voor de macht. Journalistiek, anyone? #FVD https://t.co/nvWKhOwMxd pic.twitter.com/4bb1pgNxlL
— Thierry Baudet (@thierrybaudet) April 24, 2020
Het opmerkelijke is dat het Landelijk Consortium Hulpmiddelen nu zelf 130 miljoen mondmaskers in bestelling heeft. Wanneer de maskers beschikbaar zijn, valt niet met zekerheid te zeggen, aldus een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid.
Bekijk ook onderstaand filmpje:
‘Wereld eindigt volgende maand niet’
Al Bielek: Een tijdreiziger die een kijkje nam in het jaar 2749?
Nieuwste onthullingen MH17 desastreus voor Rutte. Volg de ontknoping
President Assad onthult hoe Amerika de nazi’s aan de macht hielp
‘Als de arrestatie van Van Kessel bedoeld was om te intimideren, deed het het tegenovergestelde’
Hijsen ‘vlag van het Vierde Rijk’ bij overheidsgebouwen zorgt voor veel irritatie: ‘Ga iets nuttigs doen’
Great Reset: ‘Ze willen een onderklasse van ons maken en niemand komt hiertegen in verzet’
‘Misdaad van de eeuw’: ministerie van Justitie vormt ‘Strike Force’ die Obama gaat onderzoeken wegens Russiagate
Grote menigte demonstreert in Amsterdam tegen medische apartheid: ‘Wij strijden tegen de Great Reset’