“Ik had gewoon gelijk,” zei FVD-voorman Thierry Baudet tegen PowNed over het opblazen van de Nord Stream-gaspijpleidingen. Oekraïne krijgt nu de schuld, maar hij verwacht dat later ook bekend zal worden dat er een lijntje loopt naar Amerika.
Baudet voegde toe dat de ministers tegen hem hebben gelogen in de Tweede Kamer.
In oktober 2022 zei hij dat de Verenigde Staten niet betrokken moeten worden bij het onderzoek naar de sabotage. “Omdat in mijn overtuiging hoogstwaarschijnlijk de Amerikanen het hebben gedaan.” Hij diende daartoe een motie in, maar die werd ontraden door Rutte. “Omdat het echt onzin is. Dat weet u zelf toch ook wel?” beet hij Baudet toe.
Keihard te jokkebrokken
Baudet vroeg hem wat naar zijn oordeel onzin is. “Ik ga er nu niet op in. We moeten ook een keer naar bed. Volgens mij weet u wat ik bedoel,” zei Rutte kortaf.
Vera Bergkamp vroeg hem of hij een hele korte zakelijke uitleg kon geven aan Baudet. ‘Terwijl Amerika een mogelijke dader is’: wat is dat nou voor onzinnige attributie naar Amerika? Daarom ontraad ik de motie, aldus Rutte.
“Hij zat gewoon keihard te jokkebrokken,” zei Baudet tegen PowNed. “Zelensky wordt uiteindelijk geofferd. Daarna wordt Nederland geofferd. En als allerlaatste pas zal Amerika zichzelf gaan offeren, dat is een logische reflex van een imperium in verval.”
We zullen daar een einde aan maken
Baudet verwees ook naar een uitspraak van president Biden. Die waarschuwde in februari 2022: “Als Rusland binnenvalt, zal er niet langer een Nord Stream 2 zijn. We zullen daar een einde aan maken.”
Een verslaggever vroeg de president: “Maar hoe gaat u dat voor elkaar krijgen, aangezien het project in Duitse handen is?”
Biden: “Ik beloof u, dat gaat ons lukken.”
Doofpot
Baudet heeft een spoeddebat aangevraagd over de betrokkenheid van president Zelensky bij de sabotage. De reacties zijn afhoudend. Hij krijgt zelfs geen steun van de PVV. De partij van Geert Wilders wil eerst de antwoorden op Kamervragen afwachten.
“Wat we nu zien, is dat ook de PVV helemaal meegaat in dat spel, samen met Omtzigt. Dit wordt gewoon in de doofpot [gestopt en op] de lange baan geschoven,” aldus Baudet.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Paul Hellyer – UFO-disclosure voor schone energie (video)
Grootste Amerikaanse bank aangeklaagd om grootschalige fraude
Politieagent krijgt gewetenswroeging en stopt ermee: ‘Ik doe het niet meer’
Plan De Jonge ‘voor medische apartheid’ kan niet op veel steun rekenen bij ouders
Vaccinatielocatie in Groningen ontruimd, volgens bezoekers vanwege reanimatie
Hoe Big Pharma ziektes verzint en vervolgens met peperdure ‘geneesmiddelen’ komt
PVV-Europarlementariër haalt stevig uit naar Europese Commissie: ‘Dit is regelrecht Orwelliaans’
FDF-voorman draait warm: Zorg dat je erbij bent, zorg dat het de grootste demo ever wordt
Kijk: Australië bouwt eerste ‘quarantainefaciliteit’ om mensen ‘veilig te houden’