Justitie verbiedt journalist Eric van de Beek een artikel te publiceren over een interview dat hij had met de Turkse Koerd Baybasin, die naar eigen zeggen gevangen werd gezet in Nederland vanwege de van kindermisbruik beschuldigde oud-topambtenaar Joris Demmink, waar Turkije Nederland mee zou chanteren.
Lijkt mij in strijd met de persvrijheid, zegt Van de Beek over het publicatieverbod. “Ik heb ze gevraagd mij het wetsartikel te noemen dat ik zou schenden als ik alsnog zou publiceren.”
Nog nooit meegemaakt
Eerder legde ook de advocate van Baybasin, Adèle van der Plas, hem een publicatieverbod op.
Van der Plas en de gevangenis wilden het interview voor publicatie inzien. Ze maakte duidelijk dat ze het artikel absoluut niet gepubliceerd wilde zien. Dat zou ‘de belangen van Baybasin en die van De Andere Krant ernstig kunnen schaden’, schreef ze.
“Iets als dit heb ik in mijn loopbaan als journalist nog nooit meegemaakt,” reageerde Van de Beek verbijsterd. Hij had nog aangeboden bepaalde passages te schrappen of te herformuleren, maar daarop kreeg hij geen enkele reactie meer. Van der Plas eiste dat het vier krantenpagina’s tellende artikel door de shredder werd gehaald, schreef hij op X.
Mocht mij iets overkomen…
“Ik verkeer in goede gezondheid,” laat Van de Beek op datzelfde medium weten. “Mocht mij iets overkomen, weet dan dat de audio-opname die ik heb gemaakt van mijn interview met Baybasin langs anonieme weg op YouTube zal verschijnen.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Obamagate’ is ‘grootste politieke misdrijf uit Amerikaanse geschiedenis’
Robbie Williams deelt bizarre ‘reptiel-ervaring’ op de radio
Bij het bezoek van Schwab aan Rutte was ook deze hoge pief van het World Economic Forum aanwezig
Nederland op slot: Rutte-regime zet leger in tegen boeren. Schandalig. Zo ziet het debuut van de dictatuur eruit
Opmerkelijk punt in regeerprogramma: wat voor extra bevoegdheden wil premier Schoof zijn oude collega’s nou weer geven?!
Pfizer-klokkenluider onthult: zo giftig is de covidprik waar hij zelf aan heeft gewerkt
Kijk: In Duitsland wordt nu openlijk erkend wat de ‘wappies’ vanaf het begin verklaarden
Rusland komt met nieuw rapport over Amerikaanse biolabs in Oekraïne: dit is wat je moet weten
Wat ze je niet vertellen over het ‘veilige’ vaccin tegen baarmoederhalskanker: ‘Bij de beesten af’