Een aanvoerder van de Iraakse paramilitaire strijdkracht Hashd al-Shaabi, die samenwerkt met het Iraakse leger, heeft geklaagd dat de opmars tegen IS door de Amerikaanse bemoeienis met de strijd is gestuit. Daardoor kan IS niet helemaal worden verdreven uit de strategische steden Ramadi en Falluja.
“Door de Amerikaanse bemoeienis is het gevecht tegen IS in Ramadi en Fallujah nog niet afgelopen,” zei commandant Haidar al-Hosseini al-Arvadi tegen persbureau Fars. Hij voegde toe dat de Verenigde Staten hun best doen om opruimoperaties van het Iraakse leger in de westelijke provincie Anbar te voorkomen.
Onder druk
In september zei een Iraakse analist dat de VS gewapende stamleden inzet in Anbar om de regering in Bagdad onder druk te zetten het leger buiten die provincie te houden.
Mohammad Na’na vond het spijtig dat Washington een aantal stammenleiders ervan heeft weten te overtuigen zich in de strijd tegen IS te mengen. Hij waarschuwde voor de negatieve rol van de VS in de strijd tegen IS. “De Amerikaanse grondtroepen hebben geen rol gespeeld in de operaties die hebben geleid tot de bevrijding van Anbar,” zei hij.
Afgewezen
In september werd het verzoek van Washington om in Irak Amerikaanse grondtroepen in te zetten tegen IS afgewezen, zo liet een woordvoerder van het Iraakse ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
“De VS is niet bereid om soldaten op te offeren voor Irak,” zei Karim al-Nouri, een andere commandant van Hashd al-Shaabi. “De bemoeienis van Amerika is gericht op het uiteenvallen van Irak.”
Hij voegde toe dat Hashd al-Shaabi al vele overwinningen heeft geboekt op de terroristen. “Daarom wachten we niet op toestemming en blijven we strijden tegen IS.”
[Fars]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Duitse herders ruiken borstkanker met 100 procent nauwkeurigheid
Raadslid tegengehouden door beveiliging bij azc: ‘De propaganda-machine draait op volle toeren’
Kijk: FVD vraagt om onderbouwing nadat CDA-Kamerlid Vedder beweert dat wereld ’ten onder zal gaan’ aan klimaatverandering
Minister van VWS Fleur Agema (PVV) ‘valt ongelofelijk hard door de mand’
Israëlische studie: natuurlijke immuniteit 13 keer zo effectief tegen ‘delta’ als vaccins
De kunst der manipulatie. Hoe spitskandidaat Frans Timmermans zich een weg richting de top glibbert
Verenigde Staten leveren geavanceerde wapens aan IS-terroristen. Deze krant komt met onthullingen
Thierry Baudet: ‘Dit is het moment dat wij moeten zeggen: dit hele regime moet neer’
Europarlementariër onthult wat ze met ons van plan zijn: ‘Hier hebben we nooit voor getekend’