Moskou kan een einde maken aan het conflict in Syrië, dat al aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost. Het Westen moet er bovendien op toezien dat Turkije de inspanningen om de crisis op te lossen niet ondermijnt. Dat heeft oud-voorzitter van het militaire comité van de NAVO Harald Kujat gezegd tijdens de Duitse talkshow Anne Will.
Westerse landen moeten op een meer objectieve manier naar de rol van Rusland in Syrië kijken en hun vooroordelen loslaten, aldus de Duitse topgeneraal. Ze moeten ieder besluit van het Kremlin niet langer zien als een ‘vreselijke bedreiging’ voor de wereld.
Geen vrede zonder Rusland
“Moskou heeft een plan om de jihadisten te bestrijden en het is duidelijk dat er zonder de Russische interventie geen einde aan de oorlog kan komen,” zei Kujat. “Zonder Rusland zal er geen vrede zijn in de regio.”
Volgens de gepensioneerde generaal is de succesvolle militaire campagne in Aleppo slechts het begin. Het uiteindelijke doel is het land ontdoen van terroristen. Sommige landen die betrokken zijn bij het conflict, waaronder Turkije, zullen echter proberen dit plan te dwarsbomen.
Wereldwijde catastrofe
De corridor tussen Aleppo en Turkije loopt door een gebied dat in handen is van de Koerden, die flinke successen hebben geboekt in de strijd tegen de terroristen. Turkije is niet van plan te stoppen met het bombarderen van deze gebieden en ziet de Koerden als grootste vijand.
Ankara is van plan grondtroepen naar Syrië te sturen en kan op die manier roet in het eten gooien. “De Turkse interventie kan het Syrische conflict veranderen in een wereldwijde catastrofe,” besloot Kujat.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vaccinatiekampioen Denemarken registreert meer coronadoden dan ooit tevoren
Verontwaardiging over inmenging D66 in kritiekloze NPO-docu over Kaag: ‘Waar was de boete?’
Amerika beïnvloedde tussen 1946 en 2000 tot 81 (!) keer toe presidentsverkiezingen in het buitenland
Censuur: Wat u niet mag weten over uw gezondheid
Aangifte van meer dan 1000 mensen tegen premier Rutte wegens dood door schuld en terrorisme
Epstein-lijst openbaar: dit zei één van de slachtoffers over Bill Clinton
Wat hebben Libië, Syrië, Jemen en Myanmar met elkaar gemeen en waarom hoor je hier niets over? Deze hoogleraar heeft het antwoord
Oekraïense politicus: dit gebeurt er met al die miljoenen die Oekraïne gedoneerd krijgt
Oproep ‘Gekke’ Gerrit Hiemstra leidt tot felle kritiek: ‘Deze NPO-weerman zat er met z’n klimaathysterie naast’