In het wetenschappelijke tijdschrift Frontiers in Psychology is een onderzoek verschenen over de mentale activiteit van mediums op het moment dat ze met overledenen communiceren.
Onderzoekers van het IONS probeerden te achterhalen of communicatie met overleden mensen een unieke psychische toestand is.
Zes mediums werden onderworpen aan een aantal experimenten. Ze kregen alleen de voornaam van een overleden individu en moesten vervolgens 25 vragen over die persoon beantwoorden.
Toeval
Nadat de wetenschappers een EEG hadden gemaakt, vroegen ze ieder medium om de vragen hardop te beantwoorden. Achteraf werd gekeken hoe nauwkeurig de antwoorden waren. Drie van de vier mediums die werden onderzocht op nauwkeurigheid scoorden statistisch significant, waarmee wordt bedoeld dat de gevonden resultaten niet op toeval berusten.
Tijdens een tweede activiteit gingen de mediums langs vier specifieke geestestoestanden: ze dachten aan een levend persoon (herinnering), luisterden naar een biografie (perceptie), dachten aan een fictief persoon (fantasie) en stonden in contact met een overledene (communicatie).
Subjectieve ervaring
Sceptici zeggen vaak dat mediums fantaseren, een fictief persoon bedenken of vooraf informatie inwinnen op internet. Gedurende elke toestand werd elektrocorticale activiteit gemeten. Bij alle mediums konden de vier toestanden duidelijk van elkaar worden onderscheiden. Uit de data blijkt dat het mediumschap een subjectieve ervaring is die verschilt van activiteiten als herinneren, perceptie of fantasie.
Het lijkt erop dat de psychische toestand van mediums niet kan worden verklaard als fantasie. De onderzoekers zeggen dat ze geen definitief ‘bewijs’ van mentale communicatie met overledenen hebben gevonden, maar pleiten wel voor meer wetenschappelijk onderzoek naar dit fenomeen.
Bron: Noetic.org
Gerelateerd:
- Bandstemmen: Contact met andere dimensies
- Het leven houdt niet op na de dood
- Geest verschijnt op Facebook-foto
- Kinderen met bovenmenselijke krachten (video)
- Het spookt in kasteel Limbricht
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vader en zes kinderen schuilen jaren in Drentse kelder in afwachting van einde der tijden. Zo overleefden ze
‘Gaat voormalig staatssecretaris Broekers-Knol de eerste van Rutte III worden die de cel in moet?’
VIDEO: Mummie van mysterieuze verloren beschaving gevonden in Siberië
Tweede film van Scott Ritter over president Zelensky ‘is absolute kijktip’: dit wordt er onthuld
Vliegende spinnen of schotels? Het mysterie rond engelenhaar
Politicus deelt brief: ‘banken bemoeien zich op een steeds meer intimiderende manier met je privézaken’
We eten minder vet, maar worden steeds dikker: Hoe de wetenschap, politiek en industrie ons jarenlang voorlogen
“Dijsselbloem liegt; Europese belastingbetaler moet bloeden voor sores Italiaanse banken”
WWF ‘bemiddelt voor bedrijven en niet namens u, particuliere donateurs’