Groot-Brittannië probeert relevant te blijven in Europa door kampioen anti-Rusland te worden, maar de Britten doorzien deze list. Dat heeft de Russische veiligheidschef Nikolaj Patroesjev gezegd.
Patroesjev, het voormalige hoofd van de Russische veiligheidsdienst FSB, zei in een interview met de krant Rossijskaja Gazeta dat het Britse establishment nog altijd niet kan verkroppen dat Groot-Brittannië minder machtig is dan haar voormalige kolonie, de Verenigde Staten.
“Continentaal Europa is het arrogante, eenzijdige beleid van Londen zat,” zei hij.
Nepnieuwsfabriek
De Russische functionaris zei dat het land probeert relevant te blijven in Europa door de kruistocht tegen Rusland te leiden.
“Groot-Brittannië doet zich voor als een voorbeelddemocratie, maar het is niet duidelijk hoe dat valt te rijmen met de strenge censuur in de Britse media,” zei hij.
“De BBC is een nepnieuwsfabriek waar de Britten om lachen,” voegde Patroesjev toe.
Dieptepunt
De relatie tussen Groot-Brittannië en Rusland bereikte vorig jaar een dieptepunt na de vergiftiging van ex-spion Sergej Skripal en zijn dochter Joelia.
Londen gaf Rusland de schuld van de aanslag, maar Moskou ontkende alle betrokkenheid.
De Britse politie gaf camerabeelden vrij van twee verdachten, maar die zeiden in gesprek met RT dat ze geen geheim agenten waren, maar eenvoudige toeristen.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Zo zijn ‘wappiebestrijders’ van de overheid te linken aan Great Reset-doelen en Agenda 2030
Het NOS Journaal doet aan framen, Trump-bashen en schendt zijn eigen code. Deze voorbeelden laten het zien
Exclusieve beelden en interviews: deze nieuwe MH17-documentaire zet alles op zijn kop
Tiener VS ontwikkelt compacte kernreactor
“Osama bin Laden stierf in 2001 in Afghanistan, niet in 2011 in Pakistan”
Congreslid roept Amerika op te stoppen met het steunen van terreurgroepen als Al Qaida en IS
Von der Leyen zwaar onder vuur genomen: ‘Deze vrouw mag nooit toegang krijgen tot het spaargeld van burgers!’
Cardioloog noemt resultaten van nieuwe studie over coronavaccins ‘verontrustend’
Voorzitter Vereniging van Universiteiten wil dat alle studenten zich laten prikken: ‘Onthoud deze naam’