Zondag werd bekend dat Qatar de levering van vloeibaar gas aan de EU stopzet als er streng wordt gehandhaafd op een nieuwe Europese wet. Dat zei althans de Qatarese energieminister Saad al-Kaabi tegen de Britse krant Financial Times.
De nieuwe wet dwingt bedrijven om problemen zoals uitbuiting, moderne slavernij, milieuvervuiling en mensenrechtenschendingen in hun productieketen aan te pakken.
“Dit is waarom het zo idioot is om tegen duurzame energie te zijn,” meent D66-Kamerlid Jan Paternotte. “Met zon, wind en kernenergie wekken we het zélf uitstootvrij op. Nu we nog niet van ’t gas af zijn worden we gechanteerd door de emir van Qatar.”
Slopers zijn jullie
Paternotte wordt overladen met kritiek. “Zegt uitgerekend de man van D66, de partij die verantwoordelijk is voor het saboteren en vertragen van nieuwe kerncentrales en de partij die onze eigen aardgasputten heeft laten volstorten met beton omdat het ze niet lukte 20.000 Groningers te compenseren,” merkt oud-Statenlid Eelco van Hoecke op.
“Leuk geprobeerde afleidingsmanoeuvre. Het is toch echt het onnozele D66 dat er alles aan gedaan heeft om onze hypermoderne gloednieuwe kolencentrales te sluiten en de Groningse gasputten (met nog 1000 miljard erin) vol met beton te storten. Slopers zijn jullie!” foetert oud-senator Henk Otten.
Dream on
Onderzoeksjournalist Marc van der Vegt voegt toe: “Je wilt de hele wereld jouw dwingende regeltjes opleggen? Dream on.”
FVD-commissielid Tanay Bilgin wijst erop dat Nederland de grootste importeur is van Chinese zonnepanelen. “Waar komen zonnepanelen vandaan, Jan? Vind je Xi Jinping wel een topkerel?”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Als je het hoofd van zo’n extreem angstig meisje voedt met waanideeën, dan pleeg je kindermisbruik. Waarom Greta Thunberg geen messias is
Bereidt u zich maar voor op stroomstoringen, zegt staatssecretaris van Klimaat
Honderden mensen besmet met corona na Pfizer-vaccin
Een historisch feit dat tijdens de geschiedenislessen in Europa toch vooral wordt verzwegen
Dit zei Trumps nieuwe directeur van de Nationale Inlichtingendiensten over de Amerikaanse biolabs in Oekraïne
7 hamburgers worden 30 dagen in een glazen pot bewaard. Dit is het resultaat
Aantal IC-opnames in Israël gaat na vierde injectie door het dak
Kamer stemde halfjaar geleden nog unaniem tegen 2G: ‘Wat zijn aangenomen moties nog waard?’
“Polio-inentingen zijn samenzwering van het Westen”