Zorgminister Hugo de Jonge zei dinsdag in de Eerste Kamer dat ongeveer 11 procent niet is gevaccineerd. Senator Henk Otten vroeg of hij enigszins kon aangeven waar die groep zit ‘die zo enorm in de ontkenning zit’ en ‘die de hele dag bezig is om mensen van het vaccineren af te houden’.
“Is dat een bepaald cohort? Is het een bepaalde leeftijd?” vroeg Otten.
De Jonge antwoordde: “Ik kan iets zeggen over de kenmerken. We weten namelijk inmiddels vrij goed en vrij precies per postcode waar ze wonen. We weten ook vrij goed wat de redenen zijn waarom ze zich niet laten vaccineren. Ik zal proberen dat goed en genuanceerd te schetsen.”
Hij voegde toe dat het met name gaat om de grote steden – Amsterdam, Rotterdam en Den Haag – en de Biblebelt-gemeenten.
#QRankzinnigheid #covid1984 #HugoDeJonge pic.twitter.com/5yD1TPj0Mw
— Sjimmy Goldstein (@sjimmygoldstein) November 30, 2021
Vrijdag zei de minister tijdens de coronapersconferentie: “Overal waar de vaccinatiegraad omhoog moet, zetten we alles op alles om de twijfels en de drempels weg te nemen. Wijk voor wijk, deur voor deur, arm voor arm.”
Haatzaaien
De Jonge beweerde in de Eerste Kamer ook dat ongevaccineerden zich minder goed aan de regels houden dan gevaccineerden. Huisarts Els van Veen haalt hard uit naar de minister. “Dit is haatzaaien tegen een hele bevolkingsgroep,” schrijft ze. “En daar is nog nooit in de geschiedenis iets goeds uit voortgekomen. Haat is gif. Ik roep mensen op in vrede samen te leven en andermans vaccinatiestatus met rust te laten.”
Ongevaccineerden houden zich minder goed aan regels dan gevaccineerden zegt Hugo. Wat volgens mij gewoon onzin is.#framing pic.twitter.com/BokLceRADi
— Criticaster1960 (@IkNet) November 30, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Satellietbeelden onthullen mysterieuze stad midden in de oceaan. Zijn dit resten van een verloren beschaving?
Heeft een tetanusvaccin 500.000 vrouwen en meisjes onvruchtbaar gemaakt? Dit filmpje werpt licht op de zaak
Lichtflits boven Phoenix blijft een mysterie
Turkse universiteit bereidt studenten voor op buitenaards contact. Deze docent opent de doofpot
Uroloog ziet tekenen van onvruchtbaarheid en prostaatkanker bij gevaccineerde mannen
De andere kant van de Spelen: lege hotels, bezoekers blijven weg
Moeder Natuur 1 – Monsanto 0
Hugo de Jonge maakt zich niet populair: ‘Wat een haatcampagne, dit is zo fout’
Sucharit Bhakdi: vaccineren van kinderen is erger dan GENOCIDE