Dinsdag verscheen er een opmerkelijk bericht in de Staatscourant. Het Universitair Medisch Centrum Groningen wordt aangewezen als ziekenhuis waar gedwongen isolatie van (vermoedelijke) coronapatiënten plaatsvindt.
“Vanwege de corona-uitbraak is het nodig een ziekenhuis aan te wijzen waar patiënten kunnen worden geïsoleerd die (vermoedelijk) besmet zijn met deze infectieziekte en die niet vrijwillig meewerken aan isolatie,” licht coronaminister Hugo de Jonge toe.
Na overleg met het UMCG is het ziekenhuis bereid om patiënten op te nemen die, in overeenstemming met het advies van de GGD en het RIVM, ‘niet thuis in isolatie kunnen blijven’, aldus De Jonge. Hij voegt toe dat een besluit tot opname in het UMCG uitsluitend wordt genomen ‘na samenspraak tussen RIVM en UMCG’.
Géén complottheorieën meer
Het bericht leidt op social media tot gefronste wenkbrauwen. “UMCG als corona- c.q. concentratiekamp. Een vermoeden van besmetting is voldoende. Met dank aan kampleider Hugo de Jonge,” twittert onderzoeksjournalist Vicki Van Lommel.
“Hugo vindt het nodig om een ziekenhuis aan te wijzen waar mensen verplicht kunnen worden geïsoleerd en let op, ook bij een vermoedelijke ‘besmetting’,” reageert Simone. “Quarantainekampen zijn géén complottheorieën meer, maar een feit.”
‘Gedwongen isolatie’. Toe maar. China 2.0, zegt gezondheidswetenschapper Yvonne Simons. En Annelies verzucht: “Daar gaan we…”
Patiënten met een vermoeden van corona die een gevaar vormen voor hun omgeving kunnen gedwongen worden geïsoleerd. Daartoe kan worden besloten als iemand niet vrijwillig meewerkt aan isolatie. @hugodejonge heeft daartoe, zonder de Kamer vooraf te informeren, het @UMCG aangewezen. pic.twitter.com/MQnZJfw23B
— Henk Krol (@HenkKrol) February 2, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ascentie is net als het gezichtsvermogen van een insect
Opiniepeilers voor schut: Pro-Poetin-partijen boeken monsterzege bij Europese verkiezingen
Petities pleiten voor verbod op kindervaccinaties. Zal Big Pharma nu eindelijk een halt toegeroepen worden?
Hoogleraar maakt volledig gehakt van complottheorieën in Het Financieele Dagblad
Musk over Soros: ‘Hij heeft een grondige hekel aan de mensheid’ (en dit is wat hij doet)
Vreemde nieuwe staat van bewustzijn ontdekt
Reiner Fuellmich werkt aan Neurenberg 2: het plan dat overheden bang maakt
Rechtszaken BVNL: ministerie van VWS zet opnieuw landsadvocaat in en probeert verkapt hoger beroep in te stellen
GGD-medewerker: ze maken mensen bang voor omikron om die boosterprik te kunnen geven