Beloetsjistan, een provincie van Pakistan, heeft het afgelopen weekend te kampen gehad met zware sneeuwstormen.
Wegen waren onbegaanbaar, vluchten werden geschrapt en tenminste 25 mensen kwamen om, schrijft Al Jazeera.
De grootste provincie van Pakistan was zo goed als afgesloten van de rest van de wereld.
Een meter
In Quetta, waar de noodtoestand werd afgekondigd, werd een 20 jaar oud sneeuwrecord verbroken.
In Qilla Saifullah viel ruim een meter sneeuw.
Het vorige record stond op een halve meter, zei hoofd-meteoroloog van de Pakistaanse meteorologische dienst dr. Azmat Hayat Khan tegen de krant Dawn.
Pakistan International Airlines…..✈️
Flight That Came From Jaddah Has Stucked On Quetta Airport Due To Heavy Snow And Lack Of De-Icing Facilities.
Emergency Has Been Declared In Quetta By The Provincial Government. pic.twitter.com/wMXt4G1yan
— Obaid Afridi (@BeingObi) January 13, 2020
Saudi-Arabië
Dr. Khan wijt het ongewoon koude weer aan… global warming.
Hij waarschuwde dat er meer extreem winterweer op komst is vanuit Saudi-Arabië.
Delen van het woestijnland waren bedekt onder een laag sneeuw. Op sommige plekken daalde het kwik tot 0 graden.
Beelden van de sneeuw gingen viral op social media.
Currently:
Snow in Saudi Arabia deserts (Tabuk). pic.twitter.com/tNJFU8Yia4— د. أحمد نبيل (@Dr_Ahmad_Nabeel) January 10, 2020
Afghanistan
Ook Afghanistan heeft te maken met extreem winterweer.
Daar kwamen tientallen mensen om het leven terwijl de autoriteiten worstelen om mensen naar veiliger gebieden te evacueren.
Stuk kouder dan normaal
Dr. Khan denkt dat het winterweer in het westen en zuiden van Azië tot in maart of zelfs april zal aanhouden.
Hij verwacht ook dat het een stuk kouder zal blijven dan normaal.
[Al Jazeera, Dawn]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Man belandt in hiernamaals tijdens bijna-doodervaring. Dit is wat hij zag
Terrasbezoeker mag van De Jonge niet naar de wc zonder coronapas: ‘Van de pot gerukt’
“We zijn verraden”: De macht achter de macht van het World Economic Forum
Inspectie vroeg RIVM om levering van gevaarlijke AstraZeneca-batch te blokkeren, maar dat gebeurde niet (en dit was de reden)
Stalmeester bevestigt dat Beatrix haar paard zelf Volkert heeft genoemd: ‘Schokkend’
Ancient Aliens 3: Aliens and the Founding Fathers (video)
Privacy online openlijk verleden tijd: dit brengt de technocratie weer een stap dichterbij
Schutter Florida: “De CIA hersenspoelde me en dwong me te vechten voor IS”
Voormalig rechter: ‘Er is voor het Koningshuis alleen al om deze reden in Nederland geen plaats meer’