In de klassieke bonusronde ‘Gelukkig hebben we de spullen nog’ van het programma ‘Dit was het nieuws’ toonde presentator Harm Edens een opvouwbare paraplu.
De deelnemers moesten raden naar welk nieuwsfeit de paraplu verwees. Kitty Herweijer was er snel bij: “Dat gaat over Thierry Baudet die een hele, héle harde klap krijgt met een paraplu.”
“Volgens mij is er geluidseffect onder gezet,” grapte Jan Jaap van der Wal, waarna er luid gelach klonk.
Aanval op Thierry Baudet | DIT WAS HET NIEUWS
Linkse staatsomroep AVROTROS vind het erg grappig dat een politicus is aangevallen en het publiek lacht hard mee. 👇🥺 pic.twitter.com/8QisEzqMGA
— Symphony (@Symphony_res) November 3, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Als-ie nou maar niet allemaal onzin gaat uitkramen
“Is dat een begroeting bij politici in België?” vroeg cabaretier Peter Pannekoek. “Ja, zo wordt in principe iedereen welkom geheten in het debat. Leuk dat je er bent: pats!” lachte Van der Wal, die vond dat het wel meeviel.
“Baudet liep naar eigen zeggen een lichte hersenschudding op,” zei Edens. “O jee, als-ie nou maar niet allemaal onzin gaat uitkramen.” Een luid gelach steeg op uit het publiek.
Dit is werkelijk stuitend
“Walgelijk!” reageert Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD). “Grappen maken en lollig doen over politiek geweld. AVROTROS deinst er niet voor terug. Wat als bijvoorbeeld minister Kaag keihard op haar hoofd was geslagen? En Ongehoord Nederland had er zo’n walgelijk lollig item over gemaakt? Het land zou te klein zijn.”
FVD-politicus Ralf Dekker voegt toe: “Dit is werkelijk stuitend.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Rob de Wijk 10 jaar geleden tegen Jan Roos over Oekraïne: ‘Natuurlijk worden we niet een oorlog ingerommeld’
‘Voordat in Duitsland een bondskanselier beëdigd wordt, moet hij een papier ondertekenen van de bezettingsmacht’
Urenlange storing beurs New York en United Airlines leidt tot complottheorieën
Kabinet trekt 100 miljoen uit voor Oekraïense boeren: ‘We worden geregeerd door uitschot van ergste soort’
150 mummies van onbekende beschaving gevonden in Atacama-woestijn
Britten geloven meer in buitenaardsen dan in God
Fitfluencers: Nieuwe trend en hun impact op sociale standaarden
Boodschap van een andere ster
Van der Plas vindt dat er te veel D66’ers bij Raad van State zitten: ‘Ze schieten alles af waar dit kabinet mee komt’