BVNL, de partij van Kamerlid Wybren van Haga, nam onlangs stelling in: ‘Nederland moet de banden met het WEF direct verbreken’.
“De miljarden die we daarmee besparen, gaan we besteden in het belang van Nederland.”
Henk Krol, nummer 2 op de lijst van BVNL, kaartte begin 2021 aan dat buitenlandse inmenging door ongekozen organisaties zoals het World Economic Forum onwenselijk is.
BVNL is de enige partij die bij elke keuze altijd het belang van Nederland voorop zet. Bewindspersonen moeten zich richten op onze nationale belangen en niet op ondemocratische organisaties. We zetten Nederland op de eerste plaats en verbieden lidmaatschap van het WEF. #STEMBVNL pic.twitter.com/v80Qp9lz2D
— BVNL | Belang van Nederland (@BVNLNederland) November 1, 2023
Debat
Hij stelde premier Rutte meermaals vragen over Build Back Better, een term die nauw verband houdt met de Great Reset, maar kreeg steeds ontwijkende antwoorden. Krol wilde daarom een debat over dit onderwerp.
De Great Reset was trending op Twitter nadat de Canadese premier Trudeau had gezegd dat de coronapandemie ‘gelegenheid biedt tot een reset’.
“Wereldleiders horen we steeds vaker zeggen ‘Build Back Better’. Biden, Trudeau, Johnson en Clinton roepen dat, onze eigen minister-president roept dat ook,” aldus Krol.
Verbieden
“Ik heb hem twee keer gevraagd om dat eens een keer nader toe te lichten. Dan zegt hij alleen maar dat hij het na de coronacrisis beter wil doen,” vervolgde Krol.
BVNL gaat nu nog een stap verder door lidmaatschap van het WEF te verbieden. “BVNL is de enige partij die bij elke keuze altijd het belang van Nederland voorop zet. Bewindspersonen moeten zich richten op onze nationale belangen en niet op ondemocratische organisaties. We zetten Nederland op de eerste plaats en verbieden lidmaatschap van het WEF,” schrijft de partij op social media.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De grootste misleider van dit jaar is: Natrena Stevia
Nieuw DNA-onderzoek naar langwerpige schedels uit Paracas. Zie hier de resultaten
Oostenrijk uit de EU? Meer dan 260.000 Oostenrijkers tekenen petitie over exit uit de Europese Unie
Na inval en detentie slepen Bram en Marieke de Staat voor de rechter
‘Jesse Klaver is een slecht mens. Hij verkondigt willens en wetens leugens’
Aliens zijn al 4000 keer op aarde geland. Steven Greer onthult in tv-interview waarom men dit geheim wil houden
Na 19 jaar weer nieuwe polio-uitbraak op de Filipijnen. Raad eens wat de oorzaak is
Komende zomer aangenaam koel met een airco
Studie Amsterdam UMC over plotselinge hartstilstand sporters gefileerd: ‘Het is nog erger dan ik dacht’