De Portugese gezondheidsautoriteiten zijn alert na de onverklaarbare dood van een zorgmedewerker. De 41-jarige vrouw uit Maia stierf twee dagen nadat ze haar eerste dosis van het coronvaccin had gekregen. Ze overleed op nieuwjaarsdag terwijl ze in bed lag.
Lokale media schrijven dat haar lichaam is gevonden door haar partner. Hij belde een ambulance, waarna het slachtoffer tevergeefs werd gereanimeerd. De vrouw was één van de 538 zorgprofessionals van een ziekenhuis in de stad Porto die afgelopen woensdag het coronavaccin van Pfizer/BioNTech hebben gekregen.
Autopsie
Het ziekenhuis laat in een verklaring weten dat de vrouw ‘het vaccin op 30 december heeft gekregen en dat er vervolgens geen bijwerkingen zijn opgemerkt’. Vandaag staat een autopsie gepland, waarna meer informatie zal worden gegeven. De krant Correio da Manha meldt dat er geen aanwijzingen zijn dat de vrouw leed aan een ziekte.
Nederland begint op 8 januari als laatste land in de Europese Unie met het toedienen van coronavaccins. Veel Europese landen hebben inmiddels duizenden mensen ingeënt. Vaak gaat het om zorgpersoneel. Ook Portugal kiest ervoor om deze groep als eerste in te enten. Er zouden al zeker 16.000 zorgmedewerkers zijn gevaccineerd.
[Portugal Resident, Daily Mail]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






RIVM: In 2020 stierven 404 mensen aan griep. Normaal zijn dat er 6400. Wat klopt hier niet?
Grote Reset: Zo ziet de toekomst eruit als de elites hun zin krijgen
3 experts: ‘Coronabeleid heeft een verwoestende impact. Het kan ook anders’
Anneke Lucas onthult schokkende ervaringen binnen een wereldwijd netwerk van kindersekshandel en macht
Orwells Ministerie van Waarheid is geen fictie: ‘Geschrokken dat dit in Nederland mogelijk is’
Grootste krant van Europa: ‘Lockdown was enorme fout’
Het lijkt wel een staatsgreepje, uitgevoerd door de zittende regering. Journalist maakt zich sterk voor referendum
Russische president Poetin: “Global warming is bedrog”
Klaus Schwab: ‘Terug naar normaal? Dat is fictie en gaat niet gebeuren’