De burgemeester van het Franse dorpje Bugarach gaat alle bezoekers de toegang tot zijn dorp ontzeggen.
Sommigen denken dat je in Bugarach wordt gespaard voor de aangekondigde ondergang van de wereld in 2012.
Op een steenworp afstand van het dorp ligt de Pic de Bugarach, de Heilige Berg die diende als inspiratie voor de film Close Encounters of the Third Kind van Steven Spielberg en het boek A Journey to the Center of the Earth van Jules Verne.
New Age’ers
Sommigen geloven dat op 21 december buitenaardse ruimteschepen uit de berg zullen komen en dat iedereen die op dat moment op de berg staat wordt gered.
De lokale autoriteiten houden rekening met een toeloop van New Age’ers, ramptoeristen en journalisten. Er worden ter bescherming van het dorp en de berg 100 extra politieagenten en brandweerlieden ingezet.
Volgeboekt
Hoeveel mensen zich op 21 december aanstaande willen verzamelen op de berg naast het 200 inwoners tellende dorpje is niet precies duidelijk, wel zijn alle hotels in een straal van 30 kilometer helemaal volgeboekt. Bugarach bevindt zich midden in de bergen en is niet gemakkelijk bereikbaar.
Volgens de Guatemalteekse Maya-alliantie Oxlaljuj Ajpop, waarvan de helft van de Maya’s afstamt, is alle ophef ongegrond. “De nieuwe tijdscyclus houdt in dat er grote veranderingen aankomen voor iedereen, zowel persoonlijk als op familie- en gemeenschapsniveau,” legde Felipe Gomez van de alliantie uit. “Zo ontstaat er weer harmonie tussen mens en de natuur.”
Bron: NOS.nl
Gerelateerd:
- In de rij voor redding aan boord van buitenaards ruimteschip
- Maya-tijdperk eindigt niet feestelijk voor Maya’s
- Maya’s eisen einde doemdag-mythe
- Over de drempel van 2012, een nieuw begin (video)
- Experts: Maya’s profeteerden, maar niet einde van de wereld
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Raad eens wie de ‘factcheckers’ van Facebook financiert die gaan bepalen wat nepnieuws is
Gifgasaanval Syrië: Verbazing over kritiekloze eenstemmigheid van ‘kwaliteitskranten’
Rutte herhaalt dat weg van Oekraïne naar NAVO-lidmaatschap onomkeerbaar is: ‘Maak de borst maar nat, mensen!’
Duitse Bondsdag probeert UFO-studies uit alle macht geheim te houden
‘Greta Thunberg’ gespot op foto uit 19e eeuw. Is ze een tijdreiziger?
Bizarre beelden: CDA-wethouder noemt influencers met rechtse denkbeelden gevaar voor samenleving
Zanger Blink-182 mailde met campagnemanager Hillary Clinton over contact met aliens
Heb je dit doodenge propagandafilmpje van Unicef al gezien?
‘Opvallend’: In 2 maanden ZES plotse overlijdens in de luchtvaartwereld