Eind vorige maand zei Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg, aan tafel bij Beau dat de avondklok geen enkel effect had. “Als je kijkt naar het beloop van de ziekenhuisopnames in de tijd, zagen we zowel bij de invoering als bij het opschuiven geen enkel effect,” lichtte hij toe. De uitspraak deed veel stof opwaaien.
Kuipers heeft bij Beau opnieuw een opmerkelijke uitspraak gedaan over het coronabeleid. Er zijn in totaal 140.000 ingrepen uitgesteld om de coronacrisis. Denk bijvoorbeeld aan uitgestelde chemobehandelingen en niertransplantaties.
Dat is heel veel
Kuipers zei dat alleen al bij zijn eigen Erasmus MC 4500 patiënten op een wachtlijst staan voor een operatie. Dat zijn 1200 operatiedagen. “Dat is heel veel.”
En nu komt het. “Een voorzichtige aanname is, en dat klinkt wat gek, dat wat we gewonnen hebben door te zorgen voor covidpatiënten, dat zou weleens kleiner kunnen zijn dan wat we verloren hebben door uitstel van non-covidzorg,” zei Kuipers.
“Een voorzichtige aanname is, en dat klinkt wat gek, dat wat we gewonnen hebben door zorg voor covid-patiënten, dat zou weleens kleiner kunnen zijn dan wat we verloren hebben door uitstel van non-covid zorg”, aldus Ernst Kuipers bij #BEAU. pic.twitter.com/qLgrL9T2i7
— BEAU (@BeauRTL) May 26, 2021
Nog lang niet op het normale niveau
Donderdag werd bekend dat het Amsterdam UMC één van zijn drie corona-afdelingen heeft gesloten. Ook werd deze week aangekondigd dat de totale capaciteit op de IC’s wordt teruggebracht naar 1350 bedden. Vorige maand werd nog opgeschaald naar 1550 IC-bedden, met als gevolg dat de reguliere zorg nog verder werd beperkt.
Uit de wekelijkse rapportage van de Nederlandse Zorgautoriteit blijkt dat de reguliere zorg nog lang niet op het normale niveau is.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het is duidelijk dat er geen vliegtuig in het Pentagon is gevlogen op 9/11. Deze zanger doet opvallende uitspraken
Nederlandse huisarts pleit voor vaccinatiepaspoort: ‘Enge dingen’
Garantie Asus dekt geen schade door buitenaardse invasie
Storm van kritiek op Marion Koopmans na tweets: ‘Het gaat u niet meer lukken om de mensen bang te maken’
Natuurkundige legt uit waarom mondkapjes niet werken en ook nog eens gevaarlijk zijn
Oude verloren stad gevonden in de Dardanellen
Grootste Europese bank verdacht van witwassen drugsgeld
Dolfijnen jagen met behulp van zevende zintuig
Israël en Iran houden ‘positieve’ nucleaire gesprekken in Brussel