Vorige week onthulde een grote zorgverzekeraar dat het aantal bijwerkingen van de coronavaccins enorm wordt ondergerapporteerd. Bestuurslid Andreas Schöfbeck van BKK ProVita sprak van een ‘alarmerend signaal’ en pleitte dringend voor meer onderzoek.
Hij schat dat er in Duitsland zo’n 2,5 tot 3 miljoen mensen zijn behandeld wegens bijwerkingen die optraden na het coronavaccin. Daarbij gaat het om 31.000 mensen die zijn overleden en 412.000 die zware bijwerkingen hebben ondervonden, waarvoor ze naar het ziekenhuis moesten.
Via een data-analyse bracht hij een substantiële onderrapportage (91,8 procent) aan het licht, schrijft data-analist Daniël van der Tuin op Twitter.
Vol ongeloof
Het is nog maar de vraag of dat onderzoek er gaat komen. Schöfbeck is namelijk de laan uitgestuurd. Hij zit al 21 jaar in het bestuur van BKK ProVita. Hij vertelde aan de krant Die Welt dat hij zich verplicht voelde tegenover zijn verzekerden. Er wordt vol ongeloof gereageerd op het onmiddellijke ontslag van het bestuurslid.
Schöfbeck analyseerde ruim zeven maanden lang gegevens van ruim 10 miljoen individuen. Van de 10,9 miljoen verzekerden werden er 216.695 behandeld wegens bijwerkingen. Ter vergelijking: het Paul-Ehrlich-Insituut, de Duitse geneesmiddelenautoriteit, meldt er 244.576 op 61,4 miljoen mensen.
Het zou ‘onethisch zijn om de gegevens niet naar buiten te brengen’, zei Schöfbeck tegen Die Welt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Bestaan parallelle universa echt? Amerikaanse oud-minister doet opmerkelijke uitspraken in talkshow
Verbazing om persconferentie oud-weerman Gerrit Hiemstra over ‘belangrijkste crisis’: ‘Dit is satire toch?’
Veelgebruikte vaccinatienaalden kunnen kankerverwekkende stoffen lekken: “Ik vind dit verschrikkelijk”
Verhoor Blair onderbroken – ‘hij is een oorlogsmisdadiger, nam smeergeld aan van JPMorgan’
Boer onthult: de overheid biedt mij geld om de komende jaren géén voedsel te verbouwen voor jullie
Professor noemt Kamervraag over Soros ‘nieuwe vorm van antisemitisme’: ‘Smadelijke aantijging’
Zoetstof van Coca-Cola blijkt dodelijk voor fruitvliegjes
Britse wetenschappers: “Grotten op Mars wemelen mogelijk van leven”
Wetenschappers ontdekken dat het hart en brein reageren op toekomstige gebeurtenissen, voordat ze plaatsvinden. Zo werkt het