Negentig leerlingen van het Dockinga College in Dokkum proberen sinds woensdag 10 dagen zonder suiker te leven. De actie is bedacht door biologiedocente Jessica Jansen. Ze voorspelt dat de leerlingen zich eind volgende week een stuk energieker zullen voelen.
Jansen hoopt haar leerlingen bewust te maken van wat ze eten en wat voeding met je doet. “Je staat er versteld van wat ze wegwerken. Een complete zak pepernoten of twee hele repen is niks voor ze.”
Al die suikers zorgen niet alleen voor overgewicht, maar kunnen ook gedrags- en concentratieproblemen veroorzaken. “Doordat ze hun energie niet kwijtraken, slapen ze slecht,” aldus Jansen. “Daar doen we dit ook voor.”
In een dagboek houden de leerlingen bij wat ze eten en hoe ze zich voelen. Jansen voorspelt dat ze zich de eerste paar dagen lamlendig voelen en hoofdpijn krijgen. “Eigenlijk kicken ze af van suiker. In suiker zitten stofjes die min of meer hetzelfde doen als alcohol en drugs. Maar daarna zullen ze veel meer energie krijgen.”
Via Whatsapp kunnen de leerlingen vragen stellen aan de docente. In het verleden haakte ze al eens aan bij acties om niet te beginnen met roken of drinken. Het suikerexperiment is nieuw en er zijn zelfs al vaders en moeders die meedoen.

Volgende week vrijdag stopt het experiment en worden de resultaten besproken. “Wie weet doen we dit daarna vaker,” zei Jansen. Ze gaat aankomende week met de leerlingen ook 1,5 liter cola indampen. “Dan houd je een smerige massa stroop over, allemaal suiker,” zei ze. “Tegenwoordig hebben ze ook nog energiedrankjes, allemaal rommel.”
De docente ging op onderzoek uit nadat ze ontdekte dat haar twee dochters een allergie voor witte suiker hebben. Ze krijgen er concentratieproblemen, eczeem en buikpijn van. Uit een rapport van de Wageningen Universiteit is gebleken dat de gemiddelde Nederlander elk jaar 26 kilo toegevoegde suikers naar binnen werkt.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






SOPN: de Staat der Nederlanden is ongrondwettelijk
Rothschild helpt Oekraïne bij schuldsanering
Kijk: Moeder van 2 wijkt van het script af en beschuldigt Bill Gates op tv van misdaden tegen de menselijkheid
Ik bracht 10 dagen door bij een buitenaardse beschaving. Dit is wat er gebeurde
Getuigen filmen UFO’s boven Colombia
Rutte: NAVO-landen moeten ‘veel geld, meer dan 1 miljard per maand’ bijdragen voor wapens om ‘Oekraïense burgers veilig te houden’
Amerika coördineerde steun aan terroristen in Syrië. Ex-premier doet boekje open in dit interview
Goede vriend Hillary Clinton gelinkt aan bizarre sekscult. Schandaal rond NXIVM breidt uit
Advocaat: ‘Als wij alle informatie naar buiten zouden brengen over het vaccin, vallen mensen letterlijk achterover’