In Spanje hebben gezinnen de oorlog verklaard aan de bergen huiswerk die kinderen meekrijgen.
In november zullen scholieren in het weekend geen huiswerk maken, zo heeft de Koepel van Gezinnen met Kinderen op Openbare Scholen (CEAPA) meegedeeld.
Doel van de campagne is de totale afschaffing van het huiswerk, aldus CEAPA-voorzitter José Luis Pazos. “Het is absoluut zeker dat huiswerk schadelijk is voor kinderen.”
Alle weekdagen
Als de protestactie geen effect heeft, wordt de staking in 2017 uitgebreid naar alle weekdagen.
Uit onderzoek van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) uit 2012 blijkt dat 15-jarigen wekelijks gemiddeld 4,8 uur nodig hebben voor hun huiswerk. In Spanje is dat 6,5 uur.
Volgens de CEAPA moeten Spaanse kinderen wekelijks vaak zelfs 10 uur bezig zijn met huiswerk.
Peuterschool
Ook kinderen op de lagere school en soms zelfs al op de kleuterschool krijgen vaak te veel huiswerk.
Het gezinsleven lijdt onder de toenemende druk van het volume huiswerk, ook in de weekenden, stelt de CEAPA.
Zelden tijd
Kinderen hebben nog maar zelden tijd om te spelen, aldus de koepelorganisatie, die meer dan 12.000 ouderverenigingen vertegenwoordigt.
De koepelorganisatie stelt zelfs dat in Spanje Artikel 31 van het VN-kinderrechtenverdrag geschonden wordt, dat kinderen recht op spel, rust, recreatie en creatieve activiteiten voorschrijft.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Martelpraktijken, verkrachtingen en moord: lees dit schokkende onderzoek naar de moederorganisatie van het Wereld Natuur Fonds
Duitse journalist schrijft vernietigend boek over westerse interventies. Zie hier wat de pers je niet vertelt
Inslagkrater van reusachtige planetoïde gevonden in Australië
Natuurkundige: “Je geest kan materie beheersen”
‘De BoerBurgerBeweging heeft nu definitief haar ziel verkocht aan de duivel’
Wetenschapper zegt met dieren te kunnen ‘praten’
Hoe Sigrid Kaag een miljard euro gaf aan ‘goede doelen’ om ons te beïnvloeden: ‘Dit is allemaal hersenspoeling’
Kamerlid ontmaskert WHO: ‘Criminele bende die vrijheden van mensen afpakt’
Artsen die concludeerden dat coronavaccin veilig is voor zwangere vrouwen betaald door Pfizer: ‘Schokkend’