Een hoogleraar van de Universiteit Maastricht heeft naar eigen zeggen een been zien aangroeien tijdens een gebedsgenezing.
Hoogleraar preventieve geneeskunde Onno van Schayk zei tijdens een interview met Geloofenwetenschap.nl dat hij 25 jaar geleden persoonlijk getuige is geweest van het genezingswonder.
Via röntgenfoto’s zou zijn bevestigd dat er een verandering was opgetreden die niet volgens de geneeskunde kon worden verklaard. Deze ervaring riep veel vragen op bij Van Schayk.
Kritische toetsing
De patiënt in kwestie was toendertijd tussen de 40 en 50 jaar oud, herinnert de hoogleraar zich. “Ik schat dat het been één tot twee centimeter aangroeide,” zei hij.
Collega’s vroegen zich af of het wel zo verstandig was om als medicus publiekelijk over de religieuze ervaring te vertellen. Van Schayk zou hebben gesuggereerd dat het wonder wetenschappelijk bewezen was. In het universiteitsblad Observant zei een collega echter dat kritische toetsing nog wel moest plaatsvinden.
Vanwege de media-aandacht de afgelopen tijd meldde Van Schayk begin deze maand te zullen stoppen als directeur van onderzoeksinstituut Caphri. In onderstaande video zegt Van Schayk dat hij moeite heeft om over de genezing te vertellen.
Na het besluit namen 27 christelijke professoren het in een open brief op voor Van Schayk. Volgens de briefschrijvers is er sprake van een lynchcultuur. In de brief zeggen onder meer econoom Lans Bovenberg, historicus James Kennedy, astronoom Heino Falcke en fysicus Cees Dekker dat wetenschappers vrij moeten zijn om persoonlijke opinies te uiten.
Blinde jongetjes
De Universiteit Maastricht heeft geen moeite met de uitlatingen van de hoogleraar. “Dit valt onder zijn persoonlijke geloofsbeleving,” aldus een woordvoerder.
Eind 2011 kwam kinderarts en hoogleraar geneeskunde Edward Dompeling in opspraak toen hij zou hebben gezien hoe blinde jongetjes na gebed weer konden zien.
Bron: Geloofenwetenschap.nl
Gerelateerd:
- Overlevenden tsunami Japan zien geesten
- Het meisje met de röntgenogen
- Telepathie tussen stellen: is het echt?
- Tsjetsjeense president wil hard optreden tegen tovenarij
- Senator VS ‘bezocht door engelen’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Filmpje: ‘Ik kom uit Oekraïne, er zijn veel nazi’s in Oekraïne en ze hebben mijn hele familie gedood’
Wilde planten eetbaar en gratis: brandnetel, paardenbloem en zevenblad
Deze schadelijke E-nummers kun je maar beter vermijden
Zakelijk Leasen of een tweedehands auto leasen?
John McAfee: “Ik kan je verzekeren dat de Democratische Partij niet is gehackt door Rusland”
Aantal medische noodgevallen explodeert: 950 procent meer ziekenhuisopnames vanwege pijn op de borst
Patholoog: ‘Er ligt een 9-jarig gevaccineerd kind op mijn tafel, dood’
“Witte Huis en Congres moeten informatie over aliens openbaar maken”
“Angela Merkel en Theresa May horen bij de Illuminati”