Adolf Hitler is aan het einde van de Tweede Wereldoorlog gevlucht naar Tenerife. Dat stelt onderzoeker John Cencich op basis van FBI-documenten die pas zijn geopenbaard.
Cencich besloot het 700 pagina’s tellende dossier over de dood van de Führer door te spitten. Algemeen wordt aangenomen dat Hitler samen met Eva Braun zelfmoord heeft gepleegd in zijn bunker in Berlijn.
Geheime tunnels
In de vrijgegeven documenten valt te lezen dat Russische soldaten al hadden ontdekt dat het lichaam in de bunker een stuk korter was dan Hitler zelf. “We weten dat Hitler en Braun een dubbelganger hadden,” zei Cencich.
Hij vindt het verdacht dat het lijk van Hitler al was weggehaald voordat het kon worden onderzocht door de Britten en Amerikanen. In de stukken staat verder dat er geheime tunnels zijn ontdekt die van de bunker naar het voormalige vliegveld Tempelhof leiden. Daar zou het stel per vliegtuig zijn gevlucht naar Tenerife, om vervolgens per onderzeeër door te reizen naar Argentinië en zich te herenigen met andere gevluchte nazi’s.
Leugens
CIA-veteraan Bob Baer zei: “Wat de overheid ons vertelt is een leugen. Uit de FBI-stukken blijkt iets heel anders.” Op één van de pagina’s in het dossier staat: “Amerikaanse legerfunctionarissen hebben het lichaam van Hitler niet gevonden. Het is ook niet zeker dat Hitler dood is.”
Rond het einde van de oorlog vluchtten vele nazi’s naar Zuid-Amerika, zo blijkt uit de stukken. Velen van hen vlogen van Tempelhof naar de Canarische Eilanden of Griekenland en vervolgden hun reis in een U-boot.
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Australische minister: wie zich niet 3 keer heeft laten vaccineren, is gek
‘De Jonge wil dat voetbalfans als zombies op de tribune zitten, maar staat zelf op als zijn club scoort’
‘Veel van mijn patiënten hebben SPIJT dat ze de coronaprik hebben gehaald’
Windsor maakt na 51 jaar einde aan fluoridering van drinkwater
Het nieuwe normaal: Agenten worstelen 6 minuten met man die geen mondkapje draagt
Documentaire over ‘extreem hoge’ oversterfte op 9 april in première in Tuschinski
Zonder schaamte: als het aan premier Starmer ligt zal digital ID nodig zijn om bij je geld te kunnen en betalingen te doen
Prinses Michael van Kent (76) ziek door bloedproppen na coronavaccinatie: ‘Verontrustend’
Ravage Rutte: je helemaal de rambam werken in een land dat helemaal naar de rambam is