Martin Krijnen (39) woont sinds april in de bossen tussen Breda en Oosterhout. “Met de jaarwisseling heb ik mezelf verplicht om te kijken of er iets was dat ik nog echt wilde doen. En toen kwam ik dus uit op leven in de natuur.”
Martin had tot april dit jaar een huis in Oosterhout, waar hij ook een atelier had. Hij heeft alles achter zich gelaten. “Ik heb geen huis meer, geen bankrekening, geen verzekering, geen inkomen, niks meer.”
Martin voelt zich thuis in de natuur. Ook de winter wil hij doorbrengen in de bossen. “Ik voel me echt heerlijk, de natuur geeft me nog meer dan ik voorzien had. De rust had ik verwacht, maar ook het bezig zijn en het doen geeft me een ‘happy’ gevoel.”
Hij wil graag in de natuur wonen, omdat hij zich in de maatschappij gevangen voelt. “Ik had het gevoel dat ik geen vrije keuzes meer had. Ik werd bijvoorbeeld verplicht om baantjes aan te nemen die ik echt niet wilde.”
“Ik heb geen stress, geen honger en dorst en ben ook sterker geworden,” aldus Martin, die wordt vergezeld door zijn huisvarken Bella. “Mijn uithoudingsvermogen is groter en ik ben inmiddels ook beter bestand tegen lage temperaturen. Ik voel me helemaal in mijn sas.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Wat weet jouw gids over jou?
Zo bestrijd je kanker het best
Ze zijn echt, gevaarlijk en slecht: meteoroloog pleit in dit radio-item voor parlementair onderzoek naar chemtrails
In deze kliniek verwekten de nazi’s in het diepste geheim nieuwe SS’ers voor de toekomst
Twitterruzie met viroloog Marc Van Ranst gaat viraal: ‘Een kat in het nauw maakt rare sprongen’
Aantal verkeersongelukken na medisch noodgeval neemt toe: is vaccinatie de oorzaak?
Recordaantal dammen afgebroken en nu overstromingen: ‘Daar is de overheid dus aansprakelijk voor’
3 Bundesliga-spelers krijgen vlak na elkaar teelbalkanker, toeval?
Commentator verruilt CNN voor het échte nieuws. Dit filmpje maakt veel reacties los