Vanaf de tweede helft van september wordt een herhaalprik tegen corona aangeboden. Tv-dokter Ted van Essen, bekend van het tv-programma ‘Tijd voor Max’, roept mensen op om de prik te halen.
Je moet de herhaalprik volgens hem zien als een autogordel. “Vergelijk het met een veiligheidsgordel in de auto. Je draagt hem niet maar één keer, je draagt hem iedere keer. Je gaat niet maar één keer naar de sportschool om in conditie te blijven. Dit moet je blijven herhalen. Dat gewenningspatroon moeten we bij corona ook krijgen: het virus zal waarschijnlijk altijd onder ons blijven. We moeten onze afweer blijven trainen. Het vaccin werkt helaas niet eeuwig. Het is daarom ontzettend belangrijk om de prik te blijven herhalen om ernstige ziekte te voorkomen,” schrijft Van Essen op de website van de overheid.
Duracell-batterij
“Je vraagt je toch af: waar is het misgegaan bij dergelijke mensen?” reageert neuroloog Jan Bonte. “Ja, ik weet, er zijn veel stupide mensen, maar deze man is toch wel de overtreffende trap voorbij. Een beetje alsof een dokter zegt dat je een Duracell-batterij in je kont moet stoppen als je geen energie hebt.”
Data-analist Cees van den Bos voegt toe: “De Denktank Desinformatie bestond voor de overgrote meerderheid uit mensen uit het vaccin-circuit. Het laat zich raden wat zij onder desinformatie verstonden en wat niet.”
Toevallig
Van Essen is ook vaccinatiearts corona bij de GGD regio Utrecht en voorzitter van de Nederlandse Influenza Stichting. Onderzoeksjournalist Thomas Bollen onthulde vorig jaar wie daar achter zitten.
“De financiers zijn vier farmaceuten: Mylan, Sanofi, GSK en Seqiris. En de twee grootste sponsoren zijn toevallig ook de twee partijen die in Nederland de griepvaccins leveren,” schreef Bollen op Twitter.
Dan Ted van Essen van de Nederlandse Influenza Stichting. Wie zitten daarachter? De financiers zijn 4 farmaceuten: Mylan, Sanofi, GSK en Seqiris. En de twee grootste sponsoren zijn toevallig ook de twee partijen die in Nederland de griepvaccins leveren. https://t.co/9mnwrUX82n pic.twitter.com/7fbI3RVQzP
— Thomas Bollen (@mrtbollen) October 14, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Journalist en blckbx-gast over ‘bewust’ gelekte ontslagbrief en afscheidsvideo Flavio Pasquino: ‘Dit is MANIPULATIE’
Fleur Agema over ‘shocking’ rapport: ‘Koppen moeten rollen, klaar!’
Patiënt ‘ontmaskerd’ als lobbyist voor medicijnmakers
Moleculair bioloog waarschuwt: ‘Zo kan het coronavaccin je DNA veranderen’
Dacht jij dat de Nederlandse media onafhankelijk waren? Het is erger dan je denkt, veel erger
Deze politiemedewerker staakt vandaag: ‘Voor mij is het ook genoeg, mijn grens is bereikt’
Undercoverduif met geheime boodschap gevonden
Kijk: Meester Ralf Dekker geeft D66-Kamerlid Sjoerdsma lesje geschiedenis
Mysterieus groen licht in de lucht boven Groningen