Er verscheen onlangs een jubelbericht in de media: er zouden bijna alleen maar niet-gevaccineerde coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen liggen. De coronapatiënten die nog in het ziekenhuis belanden, zijn de laatste weken op een enkele uitzondering na niet of niet volledig gevaccineerd, schrijft het AD.
Wat klopt er van dit bericht? In de landen om ons heen worden in ieder geval wel volledig gevaccineerde mensen met corona opgenomen in het ziekenhuis.
In Duitsland hebben sinds februari meer dan 7900 volledig gevaccineerde mensen corona gekregen, zo heeft het Robert Koch Instituut, het Duitse RIVM, gemeld. Ruim 4100 van hen waren asymptomatisch en de overige 3800 kregen klachten.
Meer dan 270 volledig gevaccineerden, waaronder met name ouderen, moesten in het ziekenhuis worden opgenomen, bericht RT.
Ernstig zieke patiënten volledig gevaccineerd
De hoofdverpleegkundige van ziekenhuizen in het Engelse York en Scarborough waarschuwde daarnaast dat hun ernstig zieke coronapatiënten volledig ingeënt zijn, schrijft de krant Yorkshire Post.
In de ziekenhuizen liggen momenteel 15 coronapatiënten, terwijl dat er afgelopen maand nul waren. Hoofdverpleegkundige Heather McNair zei tijdens een bijeenkomst dat sommige patiënten twee prikken hebben gehad.
Ook weer gedebunkt
“De boodschap die ik graag wil meegeven is dat sommige patiënten volledig ingeënt zijn. Dit is een ziekte die je nog steeds kunt krijgen als je volledig ingeënt bent,” zei ze.
FVD-voorman Thierry Baudet reageert: “Ook weer gedebunkt, dat je na vaccinatie niet meer in het ziekenhuis terechtkomt. Wel dus.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Na 2025 ‘niet altijd genoeg elektriciteit beschikbaar’. Dit zijn de verstrekkende gevolgen van de energietransitie
Verborgen kamers gevonden in tempel van Quetzalcoatl
Wonderkind: “Yep, ik heb een kernfusiereactor gebouwd”
Kijk: Eerste Abrams-tank verwoest op slagveld in Oekraïne
Dit is de bizarre rechtvaardiging voor de levering van verboden clustermunitie aan Oekraïne
‘Jammer dat het zo’n slechte schutter was’: dit zijn de reacties van links op de mislukte moordaanslag op Trump
Kijk: Europarlementariër legt ten overstaan van het parlement de ware agenda bloot
“Reden tot bezorgdheid”: Ons tafelzout zit vol met plastic
We moeten gaan beseffen dat klimaatverandering van alle tijden is en dat de mens daar bitter weinig invloed op heeft. Hoogleraar vertelt hoe het echt zit