De VVD vindt dat erover nagedacht moet worden om mensen die niet gevaccineerd zijn de toegang tot bijvoorbeeld gebouwen en evenementen te weigeren. Premier Rutte noemde deze indirecte manier om mensen tot een vaccinatie te verleiden onlangs ‘een medisch vraagstuk dat we diep moeten doordenken’.
“Het kabinet zal niet voor dwang zijn, maar je kunt ook indirect nudgen, mensen stimuleren,” zei Rutte. “Dat is echt een medisch-ethisch vraagstuk. Daar beraden we ons op dit moment over.”
Minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid was iets terughoudender. Hij zei dat je heel erg moet oppassen met gedachten over een soort van vaccinatiepaspoort. “Voor je het weet is er sprake van impliciete dwang,” zei hij.
Eind oktober stemde de VVD net als D66 tegen een motie die een directe of indirecte vaccinatieplicht uitsluit. “Er kan een moment zijn dat de helft van Nederland gevaccineerd is. Dat is te weinig voor groepsimmuniteit. Wat doe je dan?” vroeg Rutte. “Het kabinet is niet voor verplichte vaccinatie. De discussie is wel hoe je bij een te lage vaccinatiegraad omgaat met mensen die niet gevaccineerd zijn.”
Corona-tribunalen
“Ik zie premier Rutte en Hugo de Jonge letterlijk als staatsgevaarlijke verraders. Gevaarlijk voor de samenleving en mijn persoonlijke welzijn,” reageert onderzoeksjournalist Patrick Savalle op Twitter. “Ik sta vooraan te juichen als ze straks worden veroordeeld tijdens de corona-tribunalen.”
Savalle wijst er verder op dat veel mensen inmiddels natuurlijke weerstand hebben. “Dit gaat om industriebelangen. Niet onze gezondheid.”
Presentator en dagvoorzitter Gaetana voegt toe: “Ongelooflijk dit, van ‘geen verplichting’ naar ‘we gaan het overwegen’. ‘Wappies’ krijgen vanzelf gelijk, twittert Café Weltschmerz.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bevestigt een gelekte WikiLeaks-cable het bestaan van buitenaards leven? Kijk wat deze burgemeester erover zegt
De elites maken ons door middel van propaganda en framing wijs dat de Russen een bedreiging vormen. Hoe zit het nu echt?
Koning Charles vliegt met Bentley en al naar Rome om mensen te waarschuwen voor de gevaren van ‘klimaatverandering’
‘Ik ben boerin en wat Caroline van der Plas hier zegt is om te huilen. Ze moet zich schamen’
“Amazone-indianen zeggen dat zich in onze planeet een onbekende wereld bevindt”
Caroline van der Plas pakt De Jonge aan: ‘Daar gaat hij helemaal niet over, hij bepaalt dat niet’
Goede mensen: mooie compilatie van Russische dashcamvideo’s
Asielhotel ‘onder valse voorwendselen’ aangekocht in Hoofddorp: ‘Dit is een kwalijke zaak’
Tientallen Nederlanders en Belgen krijgen nog altijd pensioen wegens trouw aan Hitler. Hoe kan zoiets?