Pioniers van het legendarische Atlantis hebben lang geleden voet aan wal gezet in Newfoundland. Dat stelt auteur Christos A. Djonis in zijn boek ‘Uchronia? Atlantis Revealed’. Hij plaatst het ‘verzonken eiland’ Atlantis in de Middellandse Zee. Het ligt op 120 meter diepte en komt exact overeen met de gedetailleerde omschrijving van Plato, zo zegt hij.
Het eiland is van de aardbodem verdwenen vanwege enorme vloedgolven in het Middellandse Zeegebied, duizenden jaren geleden, aldus Djonis. Door de stijgende zeespiegel verdwenen Atlantis en andere laaggelegen landmassa’s onder water.
Volgens hem werden de Atlantiërs gesteund door een sterke zeemacht. Ze zeilden eerder dan de Vikingen en de Europeanen naar Amerika en maakten een tussenstop in onder andere Newfoundland.
“Na een aantal jaren onderzoek ben ik tot de conclusie gekomen dat de meeste mensen geloven dat Atlantis een verzonken eiland is in de Atlantische Oceaan,” zei Djonis. “Anderen menen dat Newfoundland een overblijfsel is van het legendarische eiland. Van daaruit zouden de Atlantiërs zich hebben verspreid over Europa, Afrika en Azië. En aanhangers van het spiritualisme ondersteunen bizarre theorieën die niets met het oorspronkelijke verhaal van Plato te maken hebben.”
Djonis wijst erop dat inmiddels de steden Sodom en Gomorra zijn ontdekt, evenals de stad Troje. Daarnaast is op 40 meter diepte een 10.000 jaar oude stad gevonden voor de kust van India. Op basis van het werk van Plato concludeert Djonis dat Atlantis in de buurt van de Cycladen moet hebben gelegen.
Hij zegt dat rond deze eilanden sporen zijn ontdekt van oude beschavingen. “Deze eilanden vormden rond 8000 voor Christus een immens plateau, een supereiland,” zei Djonis. “Volgens Plato waren de Atlantiërs in staat om via de Straat van Gibraltar en Schotland, de Faeröereilanden, IJsland en Groenland het Amerikaanse continent te bereiken.”
“Laten we niet vergeten dat de zeespiegel 10.000 jaar geleden een stuk lager lag, waardoor er veel meer land was tussen Schotland, IJsland en Groenland en het gemakkelijker was om Noord-Amerika te bereiken,” besloot Djonis.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Een academisch schandaal van de eerste orde. Reactie Steven Greer op onderzoek naar ‘buitenaardse’ mummie
Als je het niet ziet zitten om insecten te eten, ben je een complotdenker volgens de Volkskrant
Bij velen dringt door hoe eenzijdig we al die jaren zijn geïndoctrineerd met de schrikbarend eenzijdige NPO-visie. Dit is de kracht van propaganda
Burgerinitiatief Ons Geld dwingt Tweede Kamer tot debat over geldcreatie
Soms is er sprake van contact tussen mensen en aliens, er is bewijs. Professor reageert op UFO-meldingen piloten bij Ierland
Bolsonaro confronteert WHO-chef: ‘Er sterven mensen na de tweede dosis’
Londen betrokken bij nep-gifgasaanval in Douma. Raad eens welke ‘hulporganisatie’ een provocatie moest organiseren
Deze huisarts vaccineert zijn patiënten liever niet tegen corona: ‘Onvoldoende getest’
De demonisering van hennep