Rutger Castricum vroeg premier Rutte op het Binnenhof of hij vindt dat het ieder jaar moeilijker wordt. “Nee, vind ik niet,” antwoordde de premier lichtelijk geprikkeld.
Castricum wees erop dat de crisissen opstapelen. “De economie staat er ongelofelijk goed voor,” bracht Rutte daar tegenin.”
Dat is zo ongeveer het enige wat er goed voor staat, reageerde Castricum. “Dat is wel het belangrijkste wat er is,” beweerde Rutte. “De economie zorgt ervoor dat we kunnen blijven betalen voor onze gezondheidszorg, voor ons onderwijs, voor onze sociale zekerheid, onze uitkeringen. Dat betekent dat mensen werken en niet thuiszitten.”
Gisteren in de #Hofbar: pic.twitter.com/7lqKIpyZp2
— De Hofbar (@DeHofbar) January 18, 2023
Belangrijkere dingen
Castricum merkte op dat er belangrijkere dingen zijn. “Mensen die hun kinderen niet in huis hebben bijvoorbeeld.”
“Er gaan heel veel dingen niet goed,” erkende Rutte. Hij wees erop dat we toen hij begon in een ‘enorme economische crisis’ zaten. “En we hebben nu volledige werkgelegenheid. We doen het economisch zo’n beetje het beste van de wereld.”
Ontzettend groot
Deze week liet het Rode Kruis weten dat bijna 30 procent van de Nederlanders zich wel eens zorgen maakt of ze genoeg geld hebben om eten te kopen. Het Rode Kruis is bezorgd over de stijgende voedselprijzen in Nederland. Bij de hulporganisatie melden zich steeds meer mensen met de vraag om hulp. Dat gebeurt ook bij andere instanties en organisaties.
Het Rode Kruis zegt iedereen te willen helpen, maar ‘de groep is ontzettend groot’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





2 voetbalwedstrijden stilgelegd na meerdere onwelwordingen: ‘Zullen wel warmteberoertes zijn van te veel lauw bier drinken’
Russische generaal en politieke figuur ontmaskerde geheime wereldregering. Is hij gedood door de CIA?
Dit is de laatste keer dat iemand in mijn familie er één krijgt. Man kan niet meer praten, lopen, zien of ademen na griepprik
Roep om onderzoek naar Nederlandse media na BBC-schandaal: ‘Hoogste tijd voor de downfall van de reguliere media’
‘Vele Nederlanders vrezen voor stille machtsgreep van een ondemocratisch gekozen gezondheidsdictator’
Deze spraakmakende documentaire onthult hoe gevaarlijk het HPV-vaccin is (en is zojuist in de prijzen gevallen)
Studie: Young Global Leaders van WEF hadden ‘significante invloed’ op coronamaatregelen
Schandaal in Duitsland: 2G-regel ingevoerd op basis van leugen
Syrische leger stuit in Oost-Ghouta op documenten die terroristen linken aan VS. Dit is wat je moet weten