Toen Obama president werd van Amerika, werd het beleid van Bush voortgezet. In sommige opzichten was het zelfs nog erger, aangezien de neoconservatieven meer invloed kregen dan ze al hadden.
Dat stelt oud-correspondent van NRC Handelsblad en professor Karel van Wolferen in gesprek met Hajo Smit.
Met de benoeming van Rahm Emanuel als stafchef van het Witte Huis kon Obama heel weinig doen met zijn beloftes aan het Amerikaanse volk, zegt hij.
Probleem
Kan Trump verandering brengen? Dat is volgens Van Wolferen de vraag. Hij geeft aan dat de ministeries van Defensie en Buitenlandse Zaken eerst schoongeveegd moet worden.
“En dat is een schoonmaakklus van je welste.”
Smit merkt op dat iedereen die Trump overweegt als minister, in de media gelijk wordt bestempeld als racist of antisemiet.
Een groot deel van de Amerikaanse media is anti-Trump. En het probleem is volgens Van Wolferen dat de Nederlandse pers het nieuws uit Amerika gewoon overschrijft, vooral uit de New York Times.
Voorspelbaar
“Het is heel erg voorspelbaar,” zegt hij. “In Amerika zijn de media tot een eenvormige stem verworden, met heel weinig uitzonderingen.”
De politieke correctheid en zware zelfcensuur zorgen ervoor dat je het over heel veel dingen niet mag hebben, aldus Van Wolferen. Niet op tv, niet op universiteiten, enzovoorts.
Het gevolg is een onophoudelijke oppervlakkige en indoctrinerende stroom informatie. De gewone krantenlezer of tv-kijker in Amerika lijkt daar nu genoeg van te hebben.
Tandeloze leiders
De overwinning van Trump heeft volgens hem laten zien dat Europa geen gezicht heeft. Men is gewend dingen gewoon maar te laten gebeuren, zegt hij.
Amerika bekommert zich al enkele decennia niet echt om Europa. Het is ons niet opgevallen omdat we in slaap zijn gesust en onze media slaafs de New York Times volgen.
In het tandeloze Europa zijn enkel slappe leiders gevormd. Nu lijkt er een nieuwe kans voor het bouwen aan een Europees profiel als de Europese burgers ontwaken en een nieuwe generatie leiders opstaat.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Aartsbisschop ontmaskert in coronamanifest ‘plan voor wereldregering’. Wat staat ons te wachten?
Tombe van ‘machtige’ Mayakoningin K’abel gevonden (video)
Journaliste over ‘lening’ van 90 miljard voor Oekraïne: ‘Europa financiert oorlog, geen vrede’
Gezond afvallen? Hoe deze 2 industrieën je besodemieteren!
Fransen zien mysterieuze slierten uit de lucht vallen
‘Doorbraak!’ Er stierven NUL jonge gezonde individuen aan corona
Kinderarts: “Suiker is vergif”
Huisarts die coronapatiënten met succes behandelde: ‘RIVM blokkeert dit geneesmiddel’
Europarlementariër eist openheid van zaken: ‘Wat heeft Von der Leyen bekokstoofd met Pfizer-baas?’