De mainstream media maken geen nieuwsberichten, maar entertainmentberichten. Dat zegt professor Peter Phillips van de Sanoma State University in Californië.
Ze zoeken constant naar berichten met emotionele inhoud; mensen zijn overleden, er zijn bommen ontploft, enzovoorts.
“De meeste nieuwsberichten die in de media verschijnen zijn afkomstig van pr-bureaus en propagandafirma’s,” stelt professor Phillips.
Geen verschil
“Tachtig procent van de berichten die in de krant staan wordt aangeleverd door een pr- of propagandafirma,” voegt hij toe. “Dat blijkt uit een studie die wij hebben gedaan.”
Het gaat in dit geval om miljardenbedrijven die ieder jaar een omzet van 35 miljard dollar genereren.
Volgens Phillips is er eigenlijk geen verschil tussen marketing en propaganda. “Je probeert de gedachten van mensen te beïnvloeden.”
Reusachtige bedrijven
Deze propagandafirma’s werken voor grote bedrijven, overheden en ngo’s, merkt hij op. “De grootste zijn WPP, Omnicom en Interpublic Group. Dit zijn reusachtige bedrijven.”
De professor zegt verder dat de media en het militair-industrieel complex dusdanig met elkaar verweven zijn dat inmiddels wordt gesproken van het militair-industrieel-media complex.
Via de media probeert men het volk ervan te blijven overtuigen dat het leger er is om mensen te beschermen, terwijl alles in werkelijkheid draait om geld, aldus Phillips.
Overtuigen
“Het Amerikaanse rijk en de NAVO willen hun kapitaal beschermen en willen daarbij niet worden tegengewerkt door andere overheden,” zegt hij.
“Het militaire imperium draait om het beschermen van kapitaal, niet om het beschermen van het volk,” vervolgt hij.
“De media zijn er om mensen ervan te overtuigen dat het leger er is om ons te beschermen tegen terrorisme en andere bedreigingen.”
CIA
Toen details over Operation Mockingbird begonnen uit te lekken, bleek dat de CIA duizenden journalisten in dienst had om nepnieuws te verspreiden.
“Wij geloven dat de CIA nog steeds onder één hoedje speelt met journalisten,” zegt de professor.
“Als je de mainstream media volgt krijg je voornamelijk propaganda voorgeschoteld,” vervolgt hij.
Bronnen die andere geluiden laten horen worden ervan beticht nepnieuws te verspreiden, maar dat is volgens hem onterecht.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Haai ‘redt’ man na vier maanden op zee
Friese boer moet sluiten, gemeente dreigt met dwangsom: ‘We zijn er helemaal kapot van’
Heeft de zee bewustzijn?
‘Parallel universum’ van leven diep onder de zeebodem gevonden
Travel Channel onderzoekt UFO-wrakstukken Russisch Roswell
Effectiviteit kinkhoestvaccin in twijfel getrokken
‘Angstaanjagend’: Wat de globalisten van plan zijn met Parijs en andere steden
Brabantse boeren komen in het geweer tegen ingrijpende plannen: ‘Dit is de doodsteek’
Arts spreekt zich uit over vaccins. Is dit de echte reden dat er aluminium aan wordt toegevoegd?