Tweede Kamerlid Mahir Alkaya (SP) spreekt achter de schermen heel veel mensen. In Frankfurt bij de Europese Centrale Bank zijn heel veel technocraten bezig met de ontwikkeling van een digitale euro, zei hij in gesprek met Marianne Zwagerman en Rick van Velthuysen.
“Ondanks dat wij hier in Nederland met grote meerderheid een motie hebben aangenomen die zegt: wij willen dat het mogelijk blijft om anoniem te betalen, wij willen dat het geld van de toekomst niet programmeerbaar wordt, hoor ik toch allemaal geluiden achter de schermen: ja, maar misschien moet dat in de toekomst toch kunnen,” aldus Alkaya.
(Video verwijderd? Klik hier...)
Heel fout bezig
Ze willen het niet bij voorbaat uitsluiten, vervolgde hij. “Niet omdat ze erop uit zijn om ons allemaal tot slaaf te maken, maar vanuit een soort morele verhevenheid, dat zij het wel beter weten en dat zij de goede bedoelingen hebben, want ‘klimaat’, want ‘volksgezondheid’, want ‘criminaliteitsbestrijding’,” zei het Kamerlid.
“Ze denken echt dat ze de samenleving daarmee een plezier aan het doen zijn. En tegelijkertijd zijn ze dus heel fout bezig,” benadrukte Alkaya. “Ik doe mijn best om dat allemaal te bestrijden. Als ik niks zou doen, zouden zij gewoon dat soort knopen doorhakken zonder dat iemand door zou hebben dat die doorgehakt worden.”
Zorgwekkend
Zwagerman merkte op dat we dit al heel vaak hebben gezien. “We stemmen tegen de Europese Grondwet en hij komt er toch. We stemmen tegen Oekraïne bij de Europese Unie en ze komen er toch bij.”
Alkaya zei dat het zorgwekkend is. “Dit gaat echt tussen wal en schip raken en we worden er ingerommeld.”
“Het is dood- en doodeng wat er in de EU allemaal bekokstoofd wordt om ons een digitale financiële controlemaatschappij in te jagen,” schrijft Zwagerman op Twitter.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Het is onzin dat CO2 vervuilt. Hoogleraar doorprikt hardnekkige mythes in dit interview
‘Israel houdt van Iran’ initiatief op Facebook
Kijk: ‘Heerlijk zure reactie’ van Kaag op overwinning van de PVV
Verkoudheid en griep gratis voorkomen en genezen
Dit zijn de ‘complottheorieën’ die volgens Volt een PARTIJVERBOD rechtvaardigen
Leugens rondom dood Bin Laden ontrafeld
Sucharit Bhakdi: vaccineren van kinderen is erger dan GENOCIDE
Horecatycoon: ‘Er moet keihard worden ingegrepen op het Binnenhof’
Duizenden meldingen van overlijdens en ernstige bijwerkingen na coronavaccinatie plotseling verdwenen