Een tijdlang ageerde Thierry Baudet namens zijn Forum voor Democratie in de Tweede Kamer tegen de status quo. Hij gooide, tot grote frustratie van het establishment, vele heilige huisjes omver. Flamboyant en vol energie haalde de politicus het klimaatbeleid onderuit, wees hij zijn collega’s tot vermoeiens toe op de megalomane plannen van Brussel en bleef hij hameren op de ongebreidelde migratie.
Zijn partij werd de grootste in de Eerste Kamer en gooide hoge ogen. Toen begonnen al snel de verdachtmakingen, de lastercampagnes in de media, de ellenlange discussies over de ‘treintweet’. De eens zo strijdlustige Baudet werd vanuit alle hoeken aangevallen door radicaal-links. In de Tweede Kamer lachten ze hem uit en als de media weer iets hadden opgediept, gaven politici hem nog een trap na op social media. Als hongerige hyena’s en jakhalzen liepen ‘journalisten’ achter hem aan, in de hoop iets te kunnen oppikken wat dan later weer buiten proportie geblazen kon worden.
Baudet bleef steeds meer op de achtergrond en liet anderen het woord doen. De media, die bloed roken, gingen onverminderd door. De laatste dagen knetterde het in de politiek. GroenLinks zette een klimaatactivist hoog op de Kamerlijst die banden blijkt te hebben met het omstreden Moslimbroederschap, wat tot ophef leidde, maar waar niet over gesproken mag worden. Bij de SP bleken geradicaliseerde communisten te zitten die ‘de partij willen overnemen’. Ze werden uit de partij gezet. En FvD raakte ‘in opspraak’ door antisemitische uitspraken van de jongerenvereniging. Ophef alom.
In een video op Twitter stelde Baudet maandag zijn positie beschikbaar. Hij trekt zich per direct terug, maar blijft wel in de Kamer. “Als er een cultuur ontstaat van trial by media, of als er daadwerkelijk dingen zouden zijn voorgevallen die niet door de beugel kunnen, wil ik politieke verantwoordelijkheid nemen,” zei hij.
Naar aanleiding van de ontwikkelingen in de afgelopen dagen geeft partijleider @thierrybaudet het volgende statement ⬇️ #GeenTrialByMedia pic.twitter.com/Qu9Jy1hkR7
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) November 23, 2020
Slimme zet
Journalist Eric van de Beek vindt dit een slimme zet van de politicus. “Hij maakt duidelijk onderscheid tussen onterechte kritiek van de mainstream media (trial by media) en terechte kritiek. Hij stelt zich beschikbaar als lijstduwer en zal daarmee zoveel stemmen binnenhalen dat hij na de verkiezingen van 2021 het lijsttrekkerschap weer kan oppakken,” schrijft hij.
Geert Wilders stak Baudet een hart onder de riem. “Heel veel sterkte, Thierry. Ik mag je zeer. Je hebt lef en dat kunnen er maar weinig zeggen. Hou je taai en blijf altijd knokken voor een beter Nederland.”
De vreugde op links is groot. Zo twitterde GroenLinks-politicus Rutger Groot Wassink:
One down..
— Rutger Groot Wassink (@RutgerGW) November 23, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijk: Martin Bosma verwijt Kaag nazivergelijkingen te maken, voorzitter grijpt in
Pierre Capel bezorgd: Ieder verhaal heeft een eind, maar ik hoop dat dit verhaal niet dit eind krijgt
Nieuwe theorie spreekt oerknal tegen
Nieuwe NAVO-baas Rutte steunt inzet langeafstandswapens binnen Rusland
Schipper trekt aan de bel: ‘Er worden miljarden verdiend aan deze stunt, miljarden uit de zakken van de werkende burgers’
Rookverslaving: klantenwerving onder kinderen door tabaksindustrie
Politicoloog voorspelde in 2015 precies wat er nu in Oekraïne gebeurt, dit zei hij
Arts Elke de Klerk: ‘Ik vrees voor de gezondheid van mensen die de injecties nemen’
Europese voedselwaakhond waarschuwt: Nutella verhoogt kankerrisico