In 2009 bleek uit een studie van de organisatie Fairness and Accuracy In Reporting (FAIR) dat in de bestuursraad van alle grote Amerikaanse media, met uitzondering van CBS, ook tenminste één hoge pief van een medicijnmaker zat.
Dus deze mensen schuiven het ene moment aan bij een vergadering van Merck of Pfizer en even later besluiten ze welke programma’s NBC gaat uitzenden.
De media kunnen dus nooit eerlijk en objectief over Big Pharma berichten omdat Big Pharma hun rekeningen betaalt.
Geldkoe
Medicijnmakers investeren ieder jaar zo’n vijf miljard dollar in advertenties voor pillen. Als mensen overlijden als gevolg van die pillen, zul je daar dus hoogstwaarschijnlijk in eerste instantie niets over horen op tv.
Heupimplantaten, Vioxx, Roundup, talkpoeder, er zijn voorbeelden te over.
De media zijn niet geïnteresseerd in deze onderwerpen omdat ze geen advertentie-inkomsten willen mislopen. Pillen zijn een geldkoe voor de media.
Omkopen
Gelukkig beginnen steeds meer mensen wakker te worden. Zij beseffen dat de mainstream media niet kunnen worden vertrouwd als het gaat om verslaggeving over medicijnen.
De laatste jaren zijn de alternatieve media hard gegroeid en keldert het vertrouwen in de pers. Mensen gaan elders op zoek naar de waarheid.
Big Pharma realiseert zich dat het volksvertegenwoordigers zal moeten omkopen als het de mensen wil blijven manipuleren.
Beïnvloeden
Volgens OpenSecrets stak Big Pharma in 2016 alleen al 58 miljoen dollar in het beïnvloeden van Amerikaanse politici.
Uit een nieuw onderzoek van ProPublica blijkt daarnaast dat farmaceutische bedrijven grote sommen geld bieden aan elke wetenschapper, elke professor of elke academicus die een studie wil uitvoeren waaruit blijkt dat er niets aan de hand is met de pillen.
Fantasieverhalen
De medicijnmakers pompen zoveel mogelijk geld in universiteiten zodat wetenschappers en artsen fantasieverhalen gaan schrijven, die vervolgens worden opgepikt door de media.
In onderstaande video bespreekt Mike Papantonio dit onderwerp met journalist Martha Rosenberg:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Belastinggeld verdwijnt in zwart gat: Pentagon kan biljoenen aan uitgaven niet verantwoorden
Oud-minister trekt aan de bel: ‘Pensioen verdwijnt in de Noordzee, grijp snel in’
Ook mieren wisselen van baan
Moskou: “Bewijs dat zoon Turkse president betrokken is bij oliehandel met Islamitische Staat”
Uitspraken Rutte over opgeven soevereiniteit vallen niet in goede aarde: ‘Hij moet weg!’
Fraude bij Tweede Kamerverkiezingen bewezen, rechter neemt zelfs het woord ‘ondemocratisch’ in de mond
Oekraïense oorlogsmisdaden aan het licht gebracht: burgers beroofd en geëxecuteerd
Geen ‘complottheorie’ meer: Rutte heeft geen bezwaar tegen vaccinatiepaspoort
Nog steeds sterven kankerpatiënten onnodig door chemotherapie. Waarom worden ze niet gewaarschuwd?