
Mensen die in de bestuursraad van de grote media zitten, vinden we ook geregeld terug in het bestuur van pr- en propagandafirma’s. Dat stelt professor Peter Phillips van de Sanoma State University.
Hij merkt op dat er bijvoorbeeld in de VS nog maar zes grote mediabedrijven zijn. In Nederland is de situatie niet veel anders. De meeste Nederlandse kranten zijn in handen van slechts twee bedrijven; De Persgroep en Mediahuis.
Professor Phillips legt uit dat de grote mediabedrijven nauw verweven zijn met organisaties als de Council on Foreign Relations (CFR), de Trilaterale Commissie en de Atlantic Council.
Tegenwicht
Die bepalen in de VS het buitenlandbeleid, aldus Phillips. Zij brengen persberichten naar buiten, die worden opgepikt door pr-firma’s en dagelijks via de media verspreid.
Zo bracht de Atlantic Council afgelopen jaar een rapport naar buiten over de toekomst van het leger. Phillips zegt dat het beleid van het Pentagon onder Trump gebaseerd is op dat rapport.
Op internet zijn veel alternatieve nieuwsbronnen te vinden die tegenwicht bieden aan al deze propaganda.
Factchecking
De gevestigde media en pr-firma’s proberen deze nieuwsbronnen in diskrediet te brengen door te strooien met termen als ‘nepnieuws’ en ‘factchecking’.
“Ze vragen uitgerekend de mainstream media om factchecks te doen,” aldus professor Phillips.
“Dus als er een nieuwsbericht naar buiten komt dat indruist tegen wat zij zeggen, beweren ze gewoon dat het niet waar is en dat het nep is,” voegt hij toe.
Meer dan genoeg
Er zijn volgens hem meer dan genoeg journalisten in de wereld die weten hoe de vork in de steel zit.
Hij noemt onder meer de Pacifica Foundation, bekend van het nieuwsprogramma Democracy Now! met Amy Goodman, en teleSUR, dat het programma Empire Files van Abby Martin uitzendt.
We moeten jonge mensen leren om te zoeken naar alternatieve nieuwsbronnen en deze informatie tot zich te nemen, besluit hij.
[RT]
Chemotherapie overbodig? Deze verrassende plant werkt net zo goed tegen eierstokkanker, of zelfs beter
‘Het ministerie van Volksgezondheid is een groot gevaar voor de gezondheid van Nederland’
De andere kant van Iowa
Miljoenen weten nu wat er echt gebeurd is: ‘Dit is ongelooflijk schokkend, dit was opzet’
‘Als de Tweede Kamer dit wetsvoorstel aanneemt zetten we een enorme en bovendien levensgevaarlijke stap’
Rapper Akon voorziet 80 miljoen (!) Afrikanen van elektriciteit
Helikopter VPRO filmt UFO boven Waddenzee (video)
Schokgolf: cannabis werkt als anti-epilepticum
‘Dit is de meest dictatoriale wet die ooit door een regering is voorgesteld’