
Mensen die besmet raken met hiv krijgen meestal medicijnen voorgeschreven die gebaseerd zijn op het middel azidothymidine (AZT), dat al sinds de jaren tachtig wordt gebruikt in de strijd tegen aids.
Uit nieuw onderzoek blijkt dat een stofje uit een Aziatische plant veel effectiever is tegen hiv dan AZT.
De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC schat dat 1,1 miljoen mensen in de VS besmet zijn met hiv en dat de meesten van hen niet weten dat ze het hebben.
Blokkeren
Hoewel er nog geen geneesmiddel is voor hiv, kan de verspreiding van het virus aanzienlijk worden geremd met medicijnen.
Het middel AZT werkt door een enzym te blokkeren dat het virus nodig heeft om zich te vermenigvuldigen in een cel.
Het nieuwe onderzoek, dat is gepubliceerd in het Journal of Natural Products, laat zien dat er een plant is die dit enzym effectiever weet te blokkeren dan AZT.
Medicinale plant
Het gaat om de stof patentiflorine A die in de medicinale plant Justicia gendarussa wordt gevonden.
Het onderzoek is uitgevoerd door een internationaal team wetenschappers van de Universiteit van Illinois, de Hong Kong Baptist-universiteit en de Vietnamese Academie voor Wetenschap en Techniek.
Hoofdonderzoeker Lijun Rong van de Universiteit van Illinois en zijn collega’s stelden het virus in het laboratorium bloot aan de stof.
Veel beter
Patentiflorine A bleek veel beter in staat om het enzym te blokkeren dan AZT, aldus professor Rong.
Hij sprak van een nieuw anti-hiv-middel dat kan worden toegevoegd aan de bestaande middelen die bedoeld zijn om het virus te onderdrukken en aids te voorkomen.
[UIC]
Dat is goed nieuws,een natuurproduct is altijd beter dan chemische middelen.
Al jaren geleden iemand ontmoet die traditionele geneeskunde in China heeft gestudeerd. Al in ieder geval 16 jaar geleden zei hij me dat een stofje in bosuitjes tegen HIV werkt. Dit vond ik wel een bijzondere opmerking. En al in ieder geval 10 jaar daarvoor ( dus samen 24 jaar geleden) was hij in China. Leuk om dit artikel ivm dit verhaal te combineren. Misschien ging het toen ook wel om de Patentiflorine A….