Journalist Cees Grimbergen maakte voor Omroep Max een serie van 10 documentaires die een uniek kijkje bieden in het gesloten bolwerk van de Nederlandse pensioenwereld.
Steeds weer kreeg hij geen antwoord op vragen, steeds weer werd hij zalen uitgezet waar de financiële wereld, pensioenfondsen en vakbonden achter gesloten deuren zaken wensten te doen.
Bekijk het gesprek:
Ze verdienen er zelf het meest aan
Het Nederlandse pensioenstelsel stond altijd te boek als het beste ter wereld. Dat roept de vraag op waarom er dan zo nodig geknutseld moest worden aan de pensioenen, er zelfs een nieuw stelsel moest komen en er nu ook nog eens aan de AOW gemorreld wordt.
“Het zijn vooral de grootverdieners aan ons pensioen zoals het bedrijf Mercer dat verkondigt dat ons stelsel zo goed is. Maar dat zeggen ze vooral omdat ze er zelf het meest aan verdienen,” zegt Grimbergen in gesprek met Syp Wynia van Wynia’s Week.
Slecht voor de premiebetalers
Ondertussen heeft de omstreden rekenrente de Nederlandse pensioendeelnemers mogelijk 130 miljard euro gekost, duiken er voortdurend schandalen op en is er achter gesloten deuren de afgelopen 15 jaar een nieuw stelsel uitgedokterd dat voor de deelnemers grote risico’s met zich meebrengt.
Grimbergen: “De nieuwe pensioenwet is goed voor de pensioensector, maar slecht voor de premiebetalers.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






UPDATE: Voedingscentrum is corrupt. Deze geldschieters financieren hun onderzoek in ruil voor de verspreiding van valse informatie
Links verstoort minuut stilte voor moord op Charlie Kirk in Europees Parlement: ‘Het is de as van het kwaad’
VS brengt groot aantal IS-terroristen over naar Afghanistan. Iraanse parlementsvoorzitter komt met waarschuwing
Ze worden tot 150 jaar oud en zijn zelden ziek. Wat is het geheim van de Hunza?
Prof. Schetters: ‘Er klopt iets helemaal niet in dit hele verhaal, dat is heel sterk het gevoel wat ik krijg’
Alle stukken over Bijlmerramp voor 75 jaar geheim verklaard: ‘Wat wordt hier achtergehouden?’
Emeritus hoogleraar: ‘De overheid is de grootste producent van nepnieuws’
Vriendin MH370-passagier: “Er wordt iets onder de pet gehouden”
Pepijn van Houwelingen roept AIVD op: ‘Complottheorie! Dat mag niet! Doe er wat aan!’