Een woordvoerder van het Kremlin heeft op zaterdag gezegd dat Moskou informatie heeft waaruit blijkt dat de zoon van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan een belang heeft in de oliehandel met terroristen in Syrië.
De informatie bewijst dat de zoon van Erdogan een belang heeft in de oliehandel met de militanten, aldus Dmitri Peskov.
Satellietbeelden
De Russische president Poetin heeft Turkije eerder al beschuldigd van het kopen van olie van IS-terroristen. Hij liet satellietbeelden zien waarop lange rijen tankwagens te zien zouden zijn, die olie uit door IS bezette gebieden in het noordoosten van Syrië vervoeren naar Turkije. Erdogan ontkende de beschuldigingen.
“Er bestaat inderdaad bepaalde informatie,” zei Peskov tegenover zender Rossiya 1, zonder verder in te gaan op de details. “Ik weet niet hoe gedetailleerd die is, maar er is zeker sprake van een belang.”
Wraakactie
De Syrische minister van Informatie Omran al-Zoubi zei eerder dat Turkije het Russische gevechtsvliegtuig uit de lucht heeft geschoten bij de Syrische grens als wraakactie voor de luchtaanvallen op olievrachtwagens die op weg waren van Syrië naar Turkije.
Moskou voert sinds 30 september luchtaanvallen uit op de Islamitische Staat en andere militante groepen in Syrië. Sinds de Turkse aanval op de straaljager verslechteren de banden tussen Moskou en Ankara. President Poetin zei na het incident dat de aanval een ‘dolkstoot in de rug was van medeplichtigen aan terroristen’.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Paul Hellyer – UFO-disclosure voor schone energie (video)
7 hamburgers worden 30 dagen in een glazen pot bewaard. Dit is het resultaat
Trump-advocaten: ‘Baas van stemsoftwaremaker zit in overgangsteam Biden’
Grote zorgen over het nieuwe pandemieverdrag van de WHO: het bedreigt deze fundamentele vrijheden
NAVO spreekt minister Agema tegen: NAVO-verplichtingen zijn niet openbaar, maar GEHEIM
Levensverzekeraars geconfronteerd met forse stijging sterfte: ‘Het is verbazingwekkend’
Gemeente probeerde deze mensen te dwingen hun huis te verkopen om plaats te maken voor asielzoekers
De langverwachte FISA-memo bewijst dat de ‘diepe staat’ echt bestaat. Dit omvangrijke complot wordt nu blootgelegd
Amnesty: Canada moet George W. Bush oppakken