Waar komt het water op aarde vandaan? Volgens een nieuwe theorie bevinden zich diep in de aarde enorme ‘oceanen aan water’. Onderzoekers van de Ohio State University stellen dat er net zoveel water zit in het inwendige van onze planeet als in de Grote Oceaan.
De wetenschappers hebben ontdekt dat in de aarde miljarden jaren water kan worden opgeslagen en dat onze oceanen van binnenuit worden gevoed. Het water ligt grotendeels opgeslagen in poreus gesteente.
Sommige onderzoekers hebben gesuggereerd dat de jonge aarde droog was en geen leven kon herbergen, tot kometen water naar de aarde brachten. Professor Wendy Panero heeft een andere theorie, namelijk dat er complete oceanen aan water zijn gevormd in het binnenste van de aarde en dat het water via de platentektoniek het oppervlak bereikt.
Het was al bekend dat de aardmantel water bevat, maar hoeveel is nog een mysterie. Gesteente dat op het eerste oog droog lijkt, kan toch water bevatten. Aangezien de mantel meer dan 80 procent van het totale volume van de planeet in beslag neemt, kan het gaan om veel water.
Aan de hand van computerberekeningen stelde het team van Panero vast dat zich op een diepte van 800 kilometer een mineraal bevindt dat water kan opslaan. Dit mineraal, granaat, kan het water samen met andere mineralen richting het aardoppervlak transporteren.
Volgens de onderzoekers bevat de aarde mogelijk net zoveel water als de helft van alle oceanen aan het oppervlak, wat overeenkomt met het watervolume in de Grote Oceaan. De complexe relatie tussen platentektoniek en water is één van de grootste mysteries in de aardwetenschappen, aldus Panero.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Coronavaccinonderzoeker op tv: ‘We hebben een fout gemaakt’
Ravage Rutte: je helemaal de rambam werken in een land dat helemaal naar de rambam is
Franse arts opgesloten in psychiatrische inrichting: ‘Ze willen hem de mond snoeren’
Arts roept iedereen op: ‘We kunnen de loop van de geschiedenis veranderen’
VIDEO: Syrische first lady haalt in zeldzaam interview uit naar westerse media
‘Media en journalisten zijn heel erg de propagandamachine van het kabinet geworden’
Dé criticus van de politieke correctheid waarschuwt voor deze rampzalige ontwikkeling op onze onderwijsinstellingen
Kijk: Boze boeren blokkeren drukste straten van Londen met trekkers
Hoe we voor 1 miljard euro zijn opgelicht met een niet-werkend coronamiddel