Het Britse parlement wil geen brexit zonder afspraken. Een meerderheid van de parlementariërs sprak zich op woensdag uit voor een motie die een zogeheten no deal-brexit moet voorkomen.
Als de Britten er niet in slagen om voor 29 maart een deal te sluiten of een uitstel van de brexit te regelen in Brussel, dan verlaten ze de EU ‘gewoon’ zonder deal.
Het parlement heeft zich nu dus tegen die mogelijkheid uitgesproken.
Beschamend
Lid van de nieuwe Brexit Party en euroscepticus Nigel Farage had geen goed woord over voor het Britse parlement.
Hij beschuldigde het parlement ervan de uitslag van het oorspronkelijke referendum naast zich neer te leggen.
“Beschamend,” schreef hij op Twitter. “Het parlement vertegenwoordigt het volk niet meer.”
Leugenaars
“Dit parlement zit vol met leugenaars,” voegde hij toe. “Let op mijn woorden: we gaan ze opnieuw verslaan.”
In een column voor de Daily Telegraph schreef Farage dat de brexit gevaar loopt. “We doorleven momenteel de meest beschamende hoofdstukken uit onze geschiedenis.”
Onherstelbaar
“Mensen zijn boos dat onze parlementariërs ons hebben verraden en scharen zich achter een no deal-brexit,” zei hij.
“Als de brexit er niet komt, wordt ons land mogelijk onherstelbaar beschadigd,” klonk het.
Bekijk ook onderstaand filmpje:
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Het moment waarop Denk doorkrijgt dat het allemaal toneel is
5 redenen om vandaag te beginnen met meditatie
Ongekend: dit gebeurt er als je in Nederland de relatie tussen vaccinaties en oversterfte wilt onderzoeken
Fleur Agema haalt uit naar Rutte, De Jonge & Van Dissel: ‘Forse obstructie parlement en dus van het volk’
Nieuwe documentaire ‘bewijst dat we niet alleen zijn in het universum’
Koning Charles vliegt met Bentley en al naar Rome om mensen te waarschuwen voor de gevaren van ‘klimaatverandering’
Hugo de Jonge zegt het echt: Nederland krijgt er tot 2030 een MILJOEN mensen bij
Felle kritiek op Lubach: ‘Wat is dit voor staatspropaganda?’
Gelekte e-mails onthullen plan om Syrië erin te luizen