Hang de vlag weer recht, haal Ongehoord Nederland van de buis en schoon Twitter op, luidde de titel van het dagelijkse commentaar van NRC op vrijdag.
De krant beklaagt zich over het feit dat op Prinsjesdag de koninklijke familie van het balkon werd gefloten, dat ‘racistische’ tv-programma’s worden toegelaten, waarin met het ‘n’-woord ‘openlijk haat wordt gezaaid’ en dat de Nederlandse vlag massaal omgekeerd is opgehangen en zo ‘tot schaamlap van het boerenprotest is verworden’.
Ieder onbewezen gerucht over Trump mag wekenlang worden rondgepompt in de media, maar een onbewezen gerucht over een betaling aan een Nederlandse wetenschapper is volgens NRC ‘kwaadaardig’ en zou moeten leiden tot een opschoning van Twitter.
Zo denkt de elite over het plebs
De krant krijgt veel kritiek op het commentaar. Zo schrijft publiciste Maaike van Charante: “Zo denkt de elite over het plebs. ‘Doe wat wij zeggen! Niet protesteren, geen eigen mening geven en verdwijn van Twitter’. O, pardon! Ik mag natuurlijk geen ‘elite’ zeggen. Foei. Als ik ‘elite’ zeg, ben ik een populist en dus extreemrechts.”
Historicus en publicist Roelof Bouwman merkt op: “Sinds mensen zonder gymnasiumdiploma zich met de politiek zijn gaan bemoeien, vinden ‘liberale’ kranten de vrijheid van meningsuiting opeens een wat minder goed idee.”
Prima NRC. 20 jaar geleden stond je al aan de verkeerde kant van de geschiedenis door de haatcampagne tegen Fortuyn aan te voeren. En nu weer. Tegen boeren. Tegen het vrije woord. Tegen ON!. Propagandafolder van de macht. https://t.co/940m3Wb2GI
— Peter Vlemmix (@petervlemmix) September 23, 2022
Disciplineren
Journalist Joost Niemoller zegt simpelweg: “Nee.”
“De nobele NRC-elite wil het domme plebs disciplineren. De krant wil de mening van andersdenkenden verbieden en pleit voor invoering van de Inquisitie,” constateert natuurwetenschapper Ferdinand Meeus.
Het lijkt mij beter als we alle kranten gaan verbieden en dat de sprekende poppen op tv worden vervangen door echte journalisten
En we gaan door gaan door gaan door tot aan het gaatje…… Vol de dictatuur in, maar och we hebben het toch nog zo goed en doen het samen voor Ukraine…… Om te kotsen!
Onmiddellijk alle abonnementen opzeggen op deze vrijheids berovende krant, heeft geen reden van bestaan meer, wij hebben nu kranten die de waarheid niet schuwen, zoals “De Andere Krant” en bladen zoals “Gezond Verstand”. Mainstream media hebben zichzelf totaal overbodig gemaakt!
Hoe de elite en al de daarbij aangesloten instituten en organisaties over de plebs denken, blijkt wel uit de troonrede van W.A. die vanuit een map van het World Economic Forum werd voorgelezen.
Dat spreekt boekdelen en dit behoeft voor de kenners geen verdere uitleg.