In de media lezen we al weken dat Rusland de export van Oekraïens graan, maïs en andere landbouwproducten zou tegenhouden. Westerse experts en journalisten beweren dat Rusland verantwoordelijk is voor graantekorten, terwijl ze acties van het Oekraïense leger negeren.
Het Russische ministerie van Defensie stelt dat het Oekraïense leger zich vaak opstelt nabij graanschuren. De Russische Onderzoekscommissie spreekt van ‘voedselterrorisme’ en heeft een onderzoek ingesteld.
Terreuraanslag
Begin deze maand bleek dat zich terugtrekkende Oekraïense troepen in de haven van Marioepol vele tienduizenden tonnen maïs en graan in brand hebben gestoken. Het gaat om maïs die bestemd was voor Europa. De lokale autoriteiten spreken van een ‘terreuraanslag’.
De Duitse journalist Alina Lipp nam poolshoogte. Ze bericht dat een grote silo met maïs in de haven van Marioepol door het Oekraïense leger is vernietigd. “In tegenstelling tot wat in de westerse media wordt beweerd, zijn de Russen niet de schuldigen,” zegt Lipp. “Geloof niet alles wat in de westerse pers staat.”

Grootste importeur
Ze laat zien dat het om een gigantische maïssilo gaat, die vol gaten zit. Eerst heeft het Oekraïense leger geprobeerd de silo kapot te schieten. Toen dat niet het gewenste effect had, hebben Oekraïense troepen de silo in brand gestoken, zegt Lipp vanaf een grote bult zwartgeblakerde maïs.
Dankzij de Oekraïense strijdkrachten kunnen mensen de maïs niet meer kopen of eten, benadrukt de journalist.
Nederland was vorig jaar de grootste importeur in de EU van maïs uit Oekraïne. Nederland importeerde in totaal 1,29 miljard euro aan maïs. Daarvan kwam 42 procent uit Oekraïne.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Gevechtspiloot: ‘Dit ding is niet afkomstig van de aarde’
Gideon van Meijeren trekt fel van leer tegen minister Yesilgöz: ‘Bizar, ze liegt hier glashard!’
Lichamen gevonden onder beruchtste spookhuis. Durf jij hier naartoe te gaan?
Media staan bol van alarmerende verhalen over Russische ‘provocaties’, ze blijken zwaar opgeblazen of verzonnen te zijn
‘Rutte en De Jonge hebben niet het beste met ons voor, ze liegen over alles’
Verpleegster gearresteerd nadat ze haar 97-jarige moeder uit verpleeghuis haalde: ‘Absoluut hartverscheurend’
Israël onderzoekt link tussen Pfizer-prik en hartproblemen: ‘Daar rolt het volgende lijk uit de kast’
Veelgebruikt landbouwgif tast hersenen aan
‘Overheid maakt ons monddood. Dit is onderdrukking in zijn zuiverste vorm’