Niet alleen zorgmedewerkers en veteranen, maar ook mensen uit de muziekwereld sluiten zich aan bij het protest tegen de coronamaatregelen. Zanger en producent Erwin Taams legt in een korte video uit waarom hij ook gaat demonstreren tegen het coronabeleid.
Hij wijst erop dat iedereen mag demonstreren in Nederland. “In alle steden zijn demonstraties toegestaan, want dat recht zit in de grondwet. Het kan ook in deze tijd niet zo zijn dat je de politie met overmacht tegenover demonstranten laat optreden die vreedzaam zijn. Dat is zeker in een periode waarin de overheid zich enorm veel macht toe-eigent noodzakelijk.”
Demonstreren is voor veel mensen een laatste verdedigingslinie. Demonstreren is bijkans heilig. Het is het laatste bastion dat mensen hebben tegen overheidsmacht. Je kan mensen niet beheersen, want dan leef je in een politiestaat. De mensen die daar staan, zijn zelf verantwoordelijk, zo zei burgemeester Femke Halsema van Amsterdam op tv.
Veel meer
‘In het kader van de veiligheid’ is tegenwoordig een onuitputtelijk argument om demonstraties tegen overheidsbeleid te verbieden, zegt zanger Taams. “Maar veiligheid is veel meer dan een land beschermen tegen coronaslachtoffers, en daarom sluit ik me aan bij de demonstraties tegen de coronamaatregelen.”
“Niet omdat ik niet geloof in het coronavirus, niet omdat ik wel geloof in complottheorieën, maar omdat ik me zorgen maak over de gevolgen van deze maatregelen voor onze maatschappij en onze rechten. Maatregelen die zonder verzet verder dreigen te verankeren in wetten, ons dagelijks leven en ten koste gaan van onze grondrechten,” zegt de zanger.







Enige reden dat corona op A-lijst is geplaatst, is om maatregelen te kunnen nemen: ‘Aap komt uit de mouw’
‘Heilloze’ plannen Von der Leyen zorgen voor verschrikte reacties: ‘Waar haalt deze ongekozen voorzitter het lef vandaan?’
Woede over forse Nederlandse steun aan Oekraïne: ‘Nu is het klaar, het is over’
Dit is het bewijs dat in Groot-Brittannië al 800 jaar dezelfde families aan de macht zijn
Eustace Mullins – Wie besturen onze leiders (video)
Greta Thunberg onder vuur door hypocriete klimaatoproep: ‘Ik zie haar niet in Peking of Delhi’
Eerste graancirkel van het jaar verschijnt van de ene op de andere dag in Dorset
Europese Commissie wil op jouw telefoon een spion laten installeren: ‘Luister en huiver’
Het universum zou niet moeten bestaan. Deze natuurkundigen van CERN staan voor een groot raadsel