Artsen van het Elisabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg hebben een patiënte met een onbehandelbare darminfectie toch klachtenvrij gekregen. Dat is gelukt met honing.
Vermoedelijk als gevolg van een antibioticakuur na een kaakontsteking had de patiënte een ernstig verstoorde darmflora.
Ze reageerde niet op de voorgeschreven antibiotica en had daardoor al geruime tijd last van chronische diarree.
Helende eigenschappen
“Uiteindelijk hebben we voorgesteld de darmen met medicinale honing te spoelen en dat pakte heel goed uit,” zegt arts Robert Laheij.
“Ik heb jaren geleden uitgezocht wat honing doet en mijn kennis nu op deze patiënte toegepast,” vervolgt hij. “Met als resultaat dat ze nu al bijna een jaar klachtenvrij is.”

Van bepaalde soorten honing is bekend dat ze bacteriewerende en helende eigenschappen hebben.
Manukahoning
Laheij maakt bij de behandeling gebruik van manukahoning, die gemaakt wordt door bijen die in Nieuw-Zeeland leven.
“Voor zover ik weet is dit wereldwijd de eerste darmpatiënt die we met behulp van deze honing klachtenvrij hebben gekregen,” aldus de arts.
“De laatste spoeling sloeg goed aan, ik heb nu helemaal geen klachten meer,” laat de patiënte weten.
Vaker
Een casestudie over de behandeling is gepubliceerd in het tijdschrift International Journal of Antimicrobial Agents.
Laheij geeft aan meer onderzoek te willen doen en verwacht de behandeling vaker aan te kunnen bieden aan patiënten die last hebben van een darminfectie.
[ETZ]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Een kort lesje geschiedenis
FBI-document bevat informatie over lichamen van aliens, ruimteschepen en planeet
Wat zijn jouw goede voornemens?
CO2 is een zegen voor de mensheid! Duitse professor doorprikt hardnekkige mythes
Vitamine D3 K2 combinatie: waarom je beide nodig hebt dit najaar
Denk je dat een groep invloedrijke individuen zich in het geheim macht toe-eigent? Dan ben je een complotdenker
Nog meer slecht nieuws voor de gevaccineerden
Verkiezingsnederlaag Orbán roept vraagtekens op: ‘Er klopt iets niet’
Cointelpro: FBI spoorde Martin Luther King aan tot zelfmoord