Afgelopen woensdag werd in het auditorium van de UGent een debat gehouden over complottheorieën rond 9/11.
Filosoof Maarten Boudry verdedigde de standaarduitleg en ingenieur Coen Vermeeren legde uit waarom 9/11 volgens hem een complot is.
Journalist en schrijver Joris Luyendijk vond het opmerkelijk dat de media erg eenzijdig berichtten over dit debat.
Karaktermoord
De Standaard publiceerde een artikel waarin wel Boudry aan het woord komt, maar niet Vermeeren. In een ander artikel mocht diezelfde Boudry ook nog eens verkondigen dat complotdenkers ‘een narcistische bevrediging halen uit hun overtuiging en niet eens echt geloven wat ze beweren te geloven’.
Geen enkele keer kreeg Vermeeren wederhoor. “De twee artikelen over het debat zijn wat Britse journalisten een hatchet job noemen: een karaktermoord,” schrijft Luyendijk.
“Maar het ernstigste is dat De Standaard geen verslag heeft gedaan van het debat zelf,” voegt hij toe.
Geen recht van spreken
De krant heeft nooit zelf onderzoek gedaan naar de aanslagen en heeft dus geen recht van spreken, aldus de journalist.
Luyendijk wijst erop dat veel schandalen die ooit begonnen als samenzweringstheorie, later een vaststaand feit werden.
“Het had niet mijn eerste voorkeur in debat te gaan met een filosoof,” zei Vermeeren in een reactie. “Toen Boudry stotterde dat hij niet wist bij welke temperatuur staal smelt, maar wel beweerde dat dit ook niet van belang was, had hij zich reeds gediskwalificeerd.”
Woordkunstenaar
Inhoudelijk is Boudry niet ingegaan op de goed onderbouwde argumenten van architecten en ingenieurs, stelde hij.
“In zijn retoriek kiest hij ervoor het publiek te misleiden door Joden en aliens op te voeren,” klonk het nog. “In dat opzicht is hij geen wetenschapper, maar een woordkunstenaar.”
Foto: Johnny S. Wikimedia Commons






‘Oekraïne staat op het punt een enorme valse vlag-operatie te lanceren’
Belastinggeld verdwijnt in zwart gat: Pentagon kan biljoenen aan uitgaven niet verantwoorden
Kijk: WHO-baas Tedros lacht in zijn vuistje na vraag over volgende pandemie
Het bewijs is er nu: oversterfte wordt veroorzaakt door de Covid-vaccins
Je overlijdt dóór de orgaandonatie, D66 verkoopt onzin. Kamerlid legt vinger op de zere plek
Dit gebeurt er als je sterft
Waren ‘oproerkraaiers’ op Malieveld politiemensen in burger? Dit gebeurde er achter de schermen
Zorgminister Kuipers wil coronawet niet schrappen, vindt het te riskant: ‘Wat een onzin!’
Mainstream media betrapt op gebruiken nepfoto bij artikel over ‘vaccinatiemythes’. Zo reageerden de verontwaardigde lezers